Naga MarketsW pierwszych pięciu minutach po dzwonku na GPW rozpoczynającym wtorkową sesję, indeks WIG20 zyskiwał ponad 3%, rosnąc trzeci dzień z rzędu. Liderami otwarcia były akcje CCC zyskujące niemal 11%, a w ich ślady podążały notowania PGE oraz KGHM zyskujące około 8%. Ostatni raz indeks polskich blue chipów notował trzydniowy wzrosty z rzędu, dwa miesiące temu.

Podsumowanie poniedziałkowej sesji na GPW:

  • Indeks giełdowy WIG20 wzrósł o 4,95% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 1 581,05 pkt w poniedziałek, 6 kwietnia.
  • Indeks giełdowy WIG30 zyskał 4,94% i osiągnął poziom 1 816,36 pkt.
  • Z kolei indeks WIG wzrósł wobec poprzedniego zamknięcia o 4,77% i osiągnął 43 514,41 pkt.

WIG20 korzysta z pozytywnych nastrojów na świecie i kontynuuje wzrosty

Po umocnieniu o niemal 5% w trakcie poniedziałkowej sesji, WIG20 dokłada we wtorek kolejne 3% do swoich wzrostów i testuje poziomy powyżej 1600 punktów. Indeks zostawia za sobą strefę konsolidacji, której górne ograniczenie wypadało poniżej 1500 punktów i zmierza w kierunku kolejnej luki spadkowej i powiązanego z nią oporu, tym razem na 1750 punktów (w okolicy przebiega również 50-okresowa średnia ruchoma).

WIG20 zyskuje we wtorek w związku z optymizmem na światowych giełdach. Źródło: Tradingview.com
WIG20 zyskuje we wtorek w związku z optymizmem na światowych giełdach. Źródło: Tradingview.com

Napędzany pozytywnymi informacjami o wycofywaniu się koronawirusa z niektórych krajów (spadek liczby zgonów i zarażonych w ujęciu dziennym), amerykański indeks S&P 500 zyskiwał w poniedziałek ponad 7%, przelewając optymizm na giełdy w Azji i w Europie. W efekcie japoński Nikkei kończył dzień z zyskiem 2%, a niemiecki DAX otwiera dzień z wyraźną luką spadkową i wzrostem o 3,5%.

Po weekendzie kupujący są  bardziej aktywni. Ostatnie wzrosty doprowadziły kurs niemal do wskazywanego w poprzednich analizach oporu. Aktualnie strefa przy 1700 pkt powinna stanowić kluczową zaporę dla rynkowych byków. Pamiętajmy, że pomimo dynamicznego ruchu w górę, jest on wciąż korektą w trendzie spadkowym – komentowali analitycy XTB.

Zobacz również: Bank Pekao spodziewa się spadku PKB o 4,4% w 2020 r.

Akcje CCC silnie rosną drugi dzień z rzędu. PGE i KGHM również liderem

Zgodnie z danymi na godzinę 09:05, akcje CCC zyskiwały niemal 11% i testowały strefę oporu na 37,4 zł wyznaczaną przez maksima z drugiej połowy marca oraz strefę spadkową rysowaną 16 marca. Chociaż producent obuwia notuje dwa dni silniejszych odbić z rzędu, to cały czas znajduje się w nieciekawej sytuacji na wykresie technicznym.

Bardzo wysoką aktywność kupujących obserwowano również na akcjach Kruka, o czym wspominał między innymi Konrad Ryczko z DM BOŚ:

Krzysztof Kamiński poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWall Street rośnie, gdy kurs dolara traci. Polski złoty również korzysta z sytuacji
Następny artykułWybory korespondencyjne przez koronawirusa? Sejm przyjął nowe przepisy
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here