Naga MarketsPo najsłabszej sesji od marca w przypadku WIG20, inwestorzy na Książęcej mogli liczyć w czwartek przynajmniej na przejściowe korekcyjne odbicie. Niestety umiarkowane wzrosty na otwarciu zostały szybko wykorzystane przez sprzedających, a indeks do godz. 13:00 stopniowo pogłębiał spadki w otoczeniu przewagi koloru czerwonego na większości europejskich giełd. Po południu przyszło umiarkowane odreagowanie i WIG20 zdołał nawet przejściowo wyjść nad kreskę, czego inspiracją było wyraźnie lepsze zachowanie inwestorów na Wall Street.

Solidnie po wynikach zachowywały się również akcje PKN Orlen

Finalnie wczorajsza przecena sięgnęła prawie 0,5%, przy czym blue chipy „ratowane” były głównie przez 7% wzrosty CD Projektu, który odreagował silne spadki po informacji o kolejnym przesunięciu premiery swojej najnowszej gry Cyberpunk 2077. Solidnie po wynikach zachowywały się również akcje PKN Orlen.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jednakże zdecydowana większość komponentów, szczególnie sektor surowcowy, energetyczny i bankowy kontynuowały wyraźne spadki. Z nieco lepszą sesją mieliśmy natomiast do czynienia w przypadku średnich i małych spółek które odnotowały umiarkowane wzrosty. W tym kontekście warto zwrócić uwagę na sWIG80, gdzie indeks dotarł do wyraźnego wsparcia jakim jest szczyt z lutego br.

Pierwsza część sesji w Europie również przebiegała w słabszych nastrojach, a inwestorzy cały czas brali pod uwagę informacje o kolejnych ograniczeniach związanych z COVID-19 we Francji albo Niemczech. Powiew optymizmu w drugiej części dnia przyniosło zakończone posiedzenie EBC. Prezes Christine Lagarde zapowiedziała, że Bank w grudniu dokona dalszego luzowania polityki monetarnej, a obecnie przygląda się wszystkim dostępnym w tym celu instrumentom.

Te artykuły również Cię zainteresują
EBC wskazał także, że w razie potrzeby przyspieszy skup aktywów w ramach ratunkowego programu PEPP. Z powyższych informacji skorzystali inwestorzy zza oceanu, a tamtejsze indeksy zakończyły sesję na z ponad 1% wzrostami. Odbicie na Wall Street wspierały także lepsze od oczekiwań wstępne odczyty PKB w III kwartale.

Oczekiwania co do dzisiejszje sesji

Po sesji w USA wyniki pokazały największe technologiczne spółki (Amazon, Apple. Alphabet, Facebook, Twitter) – były one lepsze od oczekiwań, co zostało jednak w handlu posesyjnym wykorzystane do realizacji zysków i przekłada się na spadki kontraktów na głównych indeksach dziś rano. W trakcie sesji istotne dla inwestorów będą wstępne odczyty PKB za III kwartał w strefie euro. W kraju poznamy natomiast szacunek inflacji CPI za październik.

Notowania indeksów (ostatnie 12-mcy)

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here