Naga MarketsWIG20 w dół o 0,35%. Akcje CD Projekt rosły o ponad 10% w poniedziałek
Adam Kiciński, prezes CD Projekt

Początek nowego tygodnia handlu przyniósł spadek głównego indeksu, WIG20, o 0,35%. mWIG40 zniżkował o 1,46% podczas gdy sWIG80 spadł o 0,46%. Obroty na szerokim rynku wyniosły 1,3 mld PLN z czego 1 mld przypadł na WIG20.

CD Projekt rósł najsilniej w ramach WIG20

Dzisiejsza sesja w Europie mijała pod znakiem powolnego opadania pod dyktando podaży. Podobnie jak w poprzednim tygodniu przez większość sesji WIG20 był jednym z najsłabszym indeksów europejskich. Ostatecznie krajowy indeks blue chip’ów zakończył obrót w połowie stawki. Globalnie, inwestorzy negatywnie zareagowali na opóźnienia w dostawie szczepionek, co podbija scenariusze dłuższych lockdown’ów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pod koniec handlu w Europie wsparciem był start rynku kasowego w USA, w chwili pisania tego komentarza główne indeksy (m.in. NDX czy SPX) jednak spadają. „Historią dnia” są oczywiście walory GameStopu, które przejściowo zyskiwały ponad 100%. Powszechnie uważa się że rajd na akcjach sklepów z grami jest pochodną aktywności ze strony forum Reddit, tzw. gamma squeeze na opcjach oraz short squeeze’u ze strony funduszy grających na krótko.

Lokalnie, w ramach WIG20, obserwowaliśmy dziś ponad 400 mln obrotu na akcjach CD Projektu, gdzie zwyżka przekroczyła 10%. W weekend spółka wypuściła patch 1.1 do Cyberpunka 2077, co najpewniej przybliża nas do powrotu tytułu do sklepu Sony. Tabelę w ramach WIG20 zamykały dziś akcje CCC (-3,28%), pomimo spekulacji o otwarciu Galerii handlowych od 1 lutego. „Słabo” prezentował dziś również sektor bankowy, spadający w ślad za zniżką Eurostoxx Banks. Na szerokim rynku obserwowaliśmy spadki m.in. walorów Trakcji (-11,45%), która podała szacunki wyników przed sesją.

Z rynkowego punktu widzenia dzisiejsza sesja ponownie nie zmienia układu technicznego wokół WIG20. Główny indeks ciąży w dół w kierunku okolic wsparcia na 1900-1880 pkt. Spadkowo prezentuje się również układ na niemieckim DAX’ie co może pogarszać nastroje w Europie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here