Naga Marketspge ccPodczas poniedziałkowej sesji indeks WIG20 tracił 0,44% i zamykał się poniżej poziomu 1650 punktów, co zdaniem Michała Palaczyka ze Squaber.com wymazuje bycze układy na wykresie z końcówki września. Liderami wzrostów były akcje PGE oraz Tauron rosnące kolejno o 7,4% oraz 4,5%. Po stronie spadkowiczów wyróżniały się Santander Bank Polska (-4,8%) oraz CCC (-4,5%).

  • Pozytywną zmianę kursu notował z kolei mWIG40 rosnąc o 0,07%. Liderami aprecjacji były akcje spółek Ciech i Kruk, których wartość zwiększała się o 8,6% oraz 5,5%
  • Za oceanem indeks S&P 500 notował silniejszą korektę i osuwał się o 1,6%, spadając na dwutygodniowe minima
  • Wtorkowy poranek przynosi jednak odbicie kontraktów terminowych na Wall Street wraz ze spadkiem kontraktów na WIG20

Te artykuły również Cię zainteresują

Akcje PGE przerywają spadkową serię, a CD Projekt napiera na wsparcie

Po ośmiu dniach rysowania spadkowych świeczek, notowania PGE testowały w miniony piątek najniższe poziomy od końca września, zamykając jednocześnie passę deprecjacji. Poniedziałkowa sesja przyniosła silniejsze odbicie w związku z informacją o chęci wydzielenia walorów węglowych ze swojej działalności do końca przyszłego roku oraz rezygnacja z węgla w przeciągu kolejnych 30 lat.

WIG20 zmazał niezwykle pozytywny układ na wykresie z 28 września 2020 roku. Ciążył CD projekt, ciążyły też banki z indeksu. Cały czas znajdujemy się jednak blisko ważnego wsparcia, ale czy Allegro pomoże?  Dużo bardziej pozytywnie wygląda indeks mWIG40. Co musiałoby się stać z notowaniami akcji windykacyjnego Kruka, aby zmienił się trend? W magazynie także analiza najświeższych danych na temat nastroju amerykańskich inwestorów – komentował Michał Palaczyk ze Squaber.com.

Ogólny obraz indeksu WIG20 po poniedziałkowej sesji jest jednak negatywny. Indeksowi ciążyły między innymi spółki bankowe, ale również i CD Projekt, który napiera od pocztku września na strefę wsparcia pokrywającą się z poziomem 370 złotych.

Benchmark polskiej giełdy odrzuca długą świecę popytową z 28 września i testuje wrześniowe dołki od spodu, co może zwiększać ryzyko dalszej deprecjacji. Ostatnią linią obrony dla WIG20 pozostają minima z ubiegłego tygodnia na wysokości poziom 1625 pkt.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa: EUR/GBP, AUD/JPY, Srebro
Następny artykułPZU w trendzie spadkowym. Kurs poniżej minimów z okresu wybuchu pandemii
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here