Naga MarketsWIG20 w dół: akcje JSW i LPP mocno tracił. W mWIG40 królował XTBPoniedziałkowa sesja okazała się niekorzystna dla polskiej GPW, a indeks WIG20 tracił 0,8%, osuwając się do poziomu 1631 pkt. Wtórował mu również indeks średnich spółek mWIG40, który osuwał się o 1,3% do poziomu 3456 pkt. Najsilniej w ramach głównego benchmarku warszawskiego parkietu osuwały się akcje JSW, LPP i CCC tracąc w reakcji na kolejne obostrzenia koronawirusowe kolejno siedem, sześć i pięć procent.

  • W ramach WIG20 zyskiwał jedynie Alior Bank (3,9%), Allegro (3%), PGE (2,7%) oraz CD Projekt (1,8%)
  • W przypadku indeksu mWIG40 najlepszy wynik notował dom maklerski XTB, który podawał wstępne wyniki kwartalne. Ostatecznie po otwarciu z luką wzrostową kończył dzień z zyskiem 3,6%
  • Michał Palaczyk ze Squaber.com zaprasza na podsumowanie poniedziałkowej sesji na GPW na antenie Comparic24.tv

Te artykuły również Cię zainteresują
Akcje XTB trzymają się mocno, JSW i LPP liderami spadków

Indeks WIG20 tracił w poniedziałek w reakcji na spadki rynków bazowych. S&P 500 w USA osuwał się o 1,9%, w kluczowym momencie sesji testując trzytygodniowe minima i chwilowo spadając poniżej 3400 pkt. Zbliżające się wybory prezydenckie oraz rozpoczęty sezon wyników amerykańskich spółek zmniejszają pewność inwestorów, co przelewa się również na polski parkiet.

Przed nami kluczowy okres jesieni, a mianowicie chodzi o wybory w USA oraz sezon wyników kwartalnych. Inwestorzy w Ameryce wyraźnie potrzebują pozytywnych informacji, aby wzrastać. W Polsce cotygodniowe nowe ograniczenia związane z epidemią dołują kursy CCC i LPP. Jak w tym kontekście wygląda CD Projekt i Orlen? Spółki ograniczają inwestycje, a XTB zdobywa nowych klientów. Dlaczego dzisiejsza świeca była czarna? – komentuje i pyta w programie Sygnały Dnia na antenie Comparic24.tv reprezentujący Squaber.com Michał Palaczyk.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here