Naga MarketsWIG20 w czwartek na zielono. Akcje CCC i JSW liderami, traci Cyfrowy PolsatPo czwartkowym dzwonku rozpoczynającym kolejną sesję na GPW, indeks WIG20 umacniał się o 0,2% i testował poziom 1608,5 pkt. Zdecydowana większość akcji wchodzących w skład indeksu rozpoczynała dzień od aprecjacji, a jej liderami były akcje CCC (+3,4%) oraz JSW (+3,1%). Po stronie spadkowiczów znalazły się natomiast akcje Cyfrowego Polsatu (-0,9%) oraz Pekao (-0,5%), zgodnie z danymi na godzinę 09:03.

  • Indeks giełdowy WIG20 wzrósł o 2,01% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 1 605,12 pkt we środę, 22 kwietnia. WIG wzrósł wobec poprzedniego zamknięcia o 1,86% i osiągnął 44 777,61 pkt.
  • Obroty na rynku akcji wyniosły 914,05 mln zł, a największe zanotował Pekao – 118,5 mln zł.
  • W czwartek sesja rozpoczyna się od skromnych wzrostów, gdzie JSW i CCC są liderami

WIG20 powraca nad 1600 pkt., konsolidacja jednak nadal w grze

Środowa sesja kończyła się ponad dwuprocentowym umocnieniem indeksu polskich blue chipów, który korzystał między innymi z dobrych nastrojów na Wall Street. W czwartek wzrosty na europejskich parkietach, w tym na GPW, są również kontynuowane. Od strony technicznej niewiele się jednak zmienia i nadal główną strefą oporu pozostaje poziom 1700 punktów, a WIG20 tkwi w konsolidacji pomiędzy dwoma lukami bessy z pierwszej połowy marca.

WIG20 nadal konsoliduje pomiędzy 1700 oraz 1500 pkt. Źródło: Tradingview.com
WIG20 nadal konsoliduje pomiędzy 1700 oraz 1500 pkt. Źródło: Tradingview.com

Niski obrót sygnalizuje ledwie powielenie zachowanie giełd bazowych i zawiera w sobie ostrzeżenie, iż rynek nie może teraz szukać swojej ścieżki. Rozdanie miało jednak lokalny kontekst techniczny, który jest sygnałem, iż rejon wsparcia 1550-1547 pkt. jest poziomem, gdzie popyt skutecznie kontruje podaż. Właśnie w tym punkcie rynek odbił mimo sygnalizowanego na starcie dystansu do zwyżek w otoczeniu i można mówić o poważnym wzmocnieniu bariery technicznej – komentował Adam Stańczak z DM BOŚ.

Akcje CCC i JSW liderami porannych wzrostów. Skromne spadki na pięciu spółkach

Czwartkowa sesja na WIG20 rozpoczęła się od skromnych osunięć pięciu spółek: CD Projekt, Dino Polska, Lotos, Pekao oraz Cyfrowy Polsat. W przypadku czterech pierwszy deprecjacja nie przekraczała jednak 0,5%, a CPS tracił niespełna 0,9%.

Po stronie aprecjacyjnej dominowały natomiast akcje CCC rosnące o 3,4% oraz JSW zyskujące 3,1%. Na wykresie technicznym polski dystrybutor obuwia nadal jest blokowany przez marcową lukę bessy oraz strefę oporu na wysokości 48-50 zł, jednak zdaniem Łukasza Nowackiego z redakcji Comparic.pl, rynek „gra obecnie pod otwarcie galerii”, a przy poziomie 40 zł pojawił się wyraźniejszy popyt.

Wczoraj cena spadła do poziomu 40 zł i mniej więcej w tym rejonie pojawił się popyt. Reakcja kupujących nie była może imponująca, jednak pojawia się pierwsza próba zakończenia korekty i powrotu do wzrostów. Wydaje się, cały ruch wzrostowy to gra pod nadchodzące otwarcie galerii handlowych. Wycena spółki w okresie wybuchu pandemii była już tak niska, że być może rynek zaczął wyceniać przyszła poprawę sytuacjikomentował w osobnym wpisie Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułBIK: Banki i SKOK-i udzieliły o 24,9% mniej kredytów konsumpcyjnych r/r w III
Następny artykułKurs bawełny rośnie dzięki zainteresowaniu Chin
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here