Naga MarketsWIG20 utrzymuje wzrosty ponad 1800 pkt.W trakcie czwartkowego handlu główny krajowy indeks, WIG20, wzrósł o 1,78%. mWIG40 zyskał 1,35% podczas gdy sWIG80 podbił 1,16%. Obroty na szerokim rynku wyniosły dziś 1,085 mld PLN z czego 890 mln przypadło na WIG20.

Udana sesja w Europie i na świecie. CCC po stracie wybija się o ponad 7%

Już poranne futures wskazywały na potencjalnie wzrostowe otwarcia w Europie. Inwestorzy, również w Azji, pozostawali pod wpływem udanej sesji w USA. Amerykańscy gracze optymistycznie zareagowali na doniesienia, iż Pfizer przeszedł do kolejnej fazy testów nad szczepionką na COVID19. W chwili obecnej ok. 17 podmiotów prowadzi już testy na ludziach w zakresie potencjalnie skutecznej szczepionki. Wsparciem dla kupujących były dziś też dane z amerykańskiego rynku pracy gdzie pozytywnie przyjęte zostały wskazania NFP (+4,8 mln) oraz spadek stopy bezrobocia.

Lokalnie jedną z gwiazd sesji były walory CCC. Spółka podała przed startem handlu szacunki wyników za II kw., które zgodnie z oczekiwaniami przyniosły stratę na poziomie netto. Kurs podbił dziś jednak o ponad 7%, przejściowo notując nawet dwucyfrowe wzrosty. Pozytywnym aspektem wydaje się utrzymanie zysku operacyjnego oraz wyraźne wzrosty w segmencie e-commerce, co potwierdza transformację kanału sprzedażowego emitenta. Mocne wzrosty notowały dziś tez podmioty energetyczne (Tauron +6,8%, PGE +5,44%). Ciekawie było ponownie na drugiej linii spółek pomimo relatywnie mniejszych obrotów na tym segmencie. Aktywność widoczna była m.in. na BML oraz MLS.

Z rynkowego punktu widzenia utrzymanie wzrostu nad 1800 pkt. (zamknięcie 1804 pkt) na WIG20 sugeruje możliwą próbę kontynuacji podbicia również jutro. Sama aktywność rynków w Europie może być jednak nieco niższa z uwagi na dzień wolny od handlu w USA. Giełdy w USA oddały obecnie część wzrostów sugerując, że inwestorzy zamykają pozycję przed 3-dniowym weekendem.

Warto zobaczyć również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here