Naga MarketsWIG20 umacnia wybicie ponad obszar ostatnich szczytów. Na krajowym rynku dominuje optymizm Z początkiem tygodnia na krajowym rynku zostało podtrzymane bardzo pozytywne nastawienie wykazywane na poprzednich sesjach. W grupie spółek indeksu bazowego większość spółek zyskiwała na wartości. Prym wiodły sektory cykliczne, głównie spółki surowcowe (wydobywcze i paliwa) oraz sektor bankowy. Kurs FW20 umacnia wybicie ponad obszar ostatnich szczytów.

Indeks WIG20 testuje nowe szczyty

Bieżące notowania zbliżają się do teoretycznego poziomu docelowego 2473 pkt. określonego wsp. 1,618 z mającej miejsce we wrześniu korekty spadkowej. Wskaźniki AT podtrzymują pozytywne sygnały, kurs oddala się od średniej 15-sesyjnej, MACD powiększa przewagę od linii sygnalnej, zaczyna także rosnąć miernik siły trendu ADX. Jedynie RSI wchodzi powoli w strefę wykupienia rynku ograniczając potencjał dalszego wzrostu. Na wypadek korekcyjnego cofnięcia pokonany w piątek szczyt 2393 pkt. będzie teraz stanowił pierwsze kluczowe wsparcie.FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie dziennym

Na wykresie 60-min widać, że pomimo niepokojów wykazywanych tuż po rozpoczęciu notowań, w kolejnych godzinach kurs na fali utrzymującego się sentymentu do rynku akcji sukcesywnie piął się w górę. Skracające się korpusy kolejnych świec sugerują coraz większy wysiłek w zdobywaniu wyższych poziomów, ale też presja popytu wydaje się jeszcze niezagrożona.

FW20 w układzie 60-minutowym
FW20 w układzie 60-minutowym

Uwagę tutaj zwracają bardzo wysokie wartości ADX. Natomiast potencjalnym zagrożeniem jest stan bardzo wysokiego wykupienia rynku na RSI. Zwracamy też uwagę na słabszą kondycję rynków zachodnich. Po wczorajszej zniżce głównie indeksów amerykańskich, poranne notowania kontraktów terminowych na tych rynkach zdają się podtrzymywać gorsze nastawienie.

Autor: Marcin Brendota

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena akcji enea | akcje spółek giełdowych | jsw gpw | jsw kurs | akcje orlenu | najwyższy kurs dolara | alior akcje |

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here