Naga MarketsPiątkowa sesja na rynku akcji przebiegła raczej w gorszych nastrojach. Zdecydowana większość głównych indeksów giełdowych na Starym Kontynencie zakończyła handel pod kreską. Niemiecki indeks giełdowy DAX zamknął się 0,04% niżej, z kolei francuski CAC40 stracił 0,53%, a londyński FTSE100 zdołał zyskać 0,13%.

Patrząc z kolei na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, WIG20 nie zdołał utrzymać wczorajszego impetu i zakończył piątkową sesję 0,64% niżej. Niemniej sytuacja techniczna na indeksie nie wygląda najgorzej, w tym tygodniu zdołał on bowiem pokonać górne ograniczenie ponad 3 miesięcznej konsolidacji. Jeśli chodzi o poszczególne spółki, wśród blue chipów na nieznacznym plusie zamknęły się tylko 5 z 20 i były to LPP, Dino, Allegro, Asseco i Mercator. Najmocniej przeceniły się z kolei akcje JSW i KGHM.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeśli chodzi o rynek akcji w USA, tutaj również przeważają dziś sprzedający. W utrzymaniu wzrostów nie pomogły dobre dane o wynagrodzeniach, a także lepsze od oczekiwań wyniki naftowego giganta czyli spółki Exxon Mobil. W momencie przygotowywania tego komentarza najgorzej radzi sobie Dow Jones, który traci 0,6%. Podobną przecenę obserwujemy na S&P500, który zniżkuje 0,55%, z kolei spadki na Nasdaq sięgają 0,4%. Warto jednak zauważyć, że pomimo dzisiejszego niewielkiego cofnięcia, główny trend pozostaje wzrostowy. W przyszłym tygodniu inwestorzy będą w dalszym ciągu przyglądać się raportom kwartalnych spółek z Wall Street, jednak większą uwagę mogą przyciągnąć dane z rynku pracy w USA.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here