Naga MarketsWIG20 tracił w piątek 2%: Akcje CD Projekt spadały o ponad 16%
Marek Dietl, prezes GPW. Źródło: Newseria

Pomimo wczorajszego odreagowanie na rynku akcji, dzisiejsza sesja ponownie rozpoczęła się od spadków. Za sprawą kontynuacji przeceny podczas sesji azjatyckiej, główne indeksy giełdowe w Europie otworzyły się wyraźnie poniżej ceny zamknięcia z czwartku, a usilne próby odrabiania strat nie powiodły się.

WIG20 w dół, spychany przez CD Projekt

Sesja na Starym Kontynencie przebiegała pod dyktando sprzedających. W pewnej chwili widać było zaangażowanie kupujących, jednak po rozczarowujących wiadomościach od spółki Johnson&Johnson dotyczących wyników badań nad szczepionką na COVID-19, ponownie doszło do spadków. Ostatecznie niemiecki indeks giełdowy DAX przecenił się 1,7%, z kolei francuski CAC40 zamknął się 2% niżej, a londyński FTSE100 stracił 1,8%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wyraźne spadki obserwowaliśmy także na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, gdzie indeks dwudziestu największych spółek stracił dokładnie 2%. Najgorzej radzącą sobie dziś spółką wśród blue chipów był CD Projekt (-16%), gdzie prawdopodobnie doszło do realizacji zysków po wczorajszym spektakularnym rajdzie wzrostowym, napędzanym między innymi przez Elona Muska. Na sporym plusie dzień zakończyły z kolei Allegro, KGHM, czy Asseco.

Jeśli chodzi o sesję w Stanach Zjednoczonych, ta również przebiega pod dyktando sprzedających. W momencie przygotowywania tego komentarza Indeks Dow Jones traci 1,3%, S&P500 notuje 1,24% straty, a Nasdaq zniżkuje dokładnie 1%. Podwyższona zmienność na rynku akcji może utrzymywać się w najbliższym czasie, a to za sprawą głośnego w ostatnich dniach tematu związanego z olbrzymią grupą inwestorów indywidualnych z USA, którzy za cel wzięli sobie ogranie dużych funduszy.

Ostatnie sesje wyraźnie pokazały, że niedoceniana grupa z Reddita jest w stanie zamieszać na Wall Street, co powoduje widoczną nerwowość. Oprócz tego wątku, inwestorzy w przyszłym tygodniu będą zwracać uwagę na dane ISM oraz piątkowy raport z rynku pracy. Warto także wspomnieć o trwającym sezonie wyników, po weekendzie poznamy raporty takich spółek jak Amazon czy Alphabet.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here