Naga MarketsWIG20 tracił tylko 0,11%, akcje CCC traciły 3,6%, LPP ostatecznie rosły o 2,6%
Dariusz Miłek, prezes CCC

W trakcie wtorkowego handlu WIG20 spadł, nieznacznie, o 0,11%, podczas gdy mWIG40 zyskał 0,17%, a sWIG80 podbił o „kosmetyczne” 0,01%. Obroty na szerokim rynku wyniosły 723 mln z czego 572 mln przypadło na główny indeks. Nie była to sesja podwyższonej aktywności, czego wynikiem są relatywnie niskie (vs ostatnie wartości) obroty oraz zakres zmian WIG20 (ok. 25 pkt.).

EBC i wyrok w sprawie QE przykuł uwagę inwestorów

Wydarzeniem dzisiejszego obrotu na globalnych parkietach była informacja z niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego, który odniósł się do zakupów aktywów przez Bundesbank. TK zasugerował aby EBC, w ciągu 3-miesięcy, uzasadnił prowadzenie „QE” przez tzw. „Bubę”. Przejściowo doprowadziło do to schłodzenia nastrojów na rynkach, gdzie globalne indeksy znalazły się pod kreską oraz wyraźnie traciło euro wobec dolara.

Docelowo jednak inwestorzy mają świadomość, iż nie zagraża to programowi wsparcia (w tym QE) w Strefie Euro a jedynie wypełnia obowiązki TK. Pod koniec obrotu wsparciem były już nastroje w USA, gdzie SPX wyraźnie zyskiwał na bazie optymizmu związanego z luzowaniem obostrzeń (tzw. lockdown’ów) w stanie Kalifornia oraz NY.

Akcje LPP “wyciągnęły” spadki i zamykały dzień z zyskiem

Lokalnie, w zakresie WIG20, najsłabszą składową były dziś akcje CCC, notujące 3,6% spadku. Co ciekawe LPP rosło o 2,6% (wicelider indeksu), co skłania do założenia, iż nie była to kwestia perspektyw handlu w ponownie otwartych galeriach. W zakresie mniejszych walorów warto wspomnieć o ponad 10% spadkach akcji XTB po tym jak na rynku pojawiły się informacje o budowanie tzw. ABB (przyspieszona księga popytu/sprzedaż akcji) przez Enterprise Investors na ponad 19 mln akcji.

Z rynkowego punktu widzenia trudno mówić o zmianie układu technicznego. W poniedziałek otworzyliśmy się luką spadkową blisko 1600 pkt. i dzisiejszy handel również mijał blisko tego zakresu. WIG20 kontynuuje konsolidację w zakresie 1550-1670 pkt.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here