Naga MarketsPodczas wtorkowego otwarcia warszawskiej giełdy, indeks WIG20 kontynuuje spadki z początku tygodnia (-0,2%), a w gronie najlepiej radzących sobie spółek znalazł się Cyfrowy Polsat (1,2%) oraz Orange Polska (0,4%). Na drugim biegunie głównego benchmarku parkietu GPW uplasowały się natomiast akcje PKN Orlen, tracące po godzinie 09:20 około 1%.


WIG20 traci trzecią sesję z rzędu i odsuwa się od oporu

Czwartkowy test najwyższych poziomów od początku maja oraz nieudane wybicie strefy oporowej spowodowało, że indeks WIG20 traci nieprzerwanie od piątku i we wtorek otwiera się poniżej poziomu 2280 pkt. Wsparcie krótkoterminowe może zapewnić jednak zaznaczona na niebiesko 50-okresowa średnia ruchoma, natomiast główna strefa popytowa znajduje się dopiero w okolicach 2220 pkt.

indeks WIG20 18 czerwca
Indeks WIG20 na wykresie dziennym

Podsumowanie najważniejszych informacji dotyczącego warszawskiego parkietu oraz przygotowanie do wtorkowej sesji już tradycyjnie dostępne w porannym przeglądzie rynku Comparic24.tv:

Cyfrowy Polsat odbija we wtorek, PKN Orlen najsilniej traci

Podczas wtorkowego otwarcia akcje Cyfrowego Polsatu radzą sobie najlepiej i zyskują ponad 1,2%. Nie zmienia to jednak faktu, że wykres spółki w ostatnim czasie jest mocno „poszarpany”, nie potrafiąc odnaleźć punktów odniesienia na historycznych maksimach. Strefa 29,5 zł może stanowić istotne wsparcie w okolicach rekordowych szczytów i utrzymanie nad nią z pewnością zwiększy szansę dalszych wzrostów:

Akcje Cyfrowego Polsatu na wykresie dziennym

Tak jak wspomniano we wstępie, na przeciwległym biegunie znalazły się akcje PKN Orlen, który traci we wtorek około 1%. Notowania nadal utrzymują się nad strefą wsparcia wyznaczaną od drugiej połowy maja na wysokości 88 zł za akcję. Od początku roku PKN traci jednak ponad 22%tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here