Naga MarketsWIG20 traci we wtorek: Akcje KGHM, Lotosu i Cyfrowego Polsatu idą w jego śladyIndeks WIG20 traci w czwartek ponad 0,6% i notuje czwartą sesję spadkową z rzędu. Od strony technicznej zbyt wiele nie ulega jednak zmianie i benchmark polskiej giełdy nadal utrzymuje się w konsolidacji na lokalnych minimach. Skromne zyski notują jedynie akcje CCC (+1,4%), oprócz tego reszta składowych indeksu traci, najsilniej Cyfrowy Polsat, Lotos oraz KGHM (wszystkie powyżej 1%).


WIG20 na razie bez lepszych perspektyw

WIG20 znalazł się na poziomie 2121 punktów i tak naprawdę kontynuuje konsolidację rozpoczętą jeszcze w połowie minionego tygodnia. Wśród komponentów indeksu najwięcej zyskały walory JSW (+2,4%) czy PGNiG. Ta druga spółka poinformowała również, że jej szacunkowy wynik EBITDA w czwartym kwartale 2019 roku sięgnął miliarda 570 milionów złotych wobec miliarda i 350 milionów raportowanych przed rokiem – komentował Adam Rak z Comparic24.tv.

Te artykuły również Cię zainteresują
Od początku lutego notowania indeksu WIG20 blokowane są przez 50-okresową średnią ruchomą oraz lokalne maksima na wysokości 2134 punktów. Po serii sesji konsolidacyjnych wtorek przynosi wyraźniejsze osłabienie i spadek o ponad 0,6% w kierunku okrągłego poziomu 2100 punktów. W szerokiej perspektywie jednak niewiele się zmienia – indeks polskich blue chipów nadal konsoliduje nad lokalnymi minimami, a w długoterminowym ujęciu ograniczany jest przez zwężającego się klina, którego główna linia trendu prowadzona jest po zeszłorocznych coraz niższych szczytach.

WIG20 traci wyraźniej we wtorek. Źródło: Tradingview.com
WIG20 traci wyraźniej we wtorek. Źródło: Tradingview.com

Wśród spółek tworzących indeks na plusie porusza się jedynie CCC, chociaż w rzeczywistości ma za sobą cztery serie spadkowe po nieudanej próbie domknięcia luki spadkowej z początku 2020 i powrót poniżej pułapu 100 złotych za akcję.

Akcje KGHM, Lotosu oraz Cyfrowego Polsatu liderami spadków

Chociaż we wtorek tracą niemal wszystkie spółki wchodzące w skład indeksu WIG20, to skala spadków nie jest duża. Świadczy o tym fakt, że tracące najsilniej akcje KGHM, Lotosu oraz Cyfrowego Polsatu osuwały się w granicach 1%.

Sytuacja techniczna potentata na rynku miedziowym nie ulega zmianie i konsoliduje pomiędzy szczytami tuż pod 100 złotymi za akcję, a dołkami wyznaczanymi w styczniu i lutym w okolicach 91-92 złotych (strefa pokrywa się z 200 EMA).

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wartosc dolara | notowanie pgnig | kurs dow jones | akcje mercator | usd online | jsw giełda |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here