Naga MarketsWIG20 traci we wtorek: Akcje KGHM, Lotosu i Cyfrowego Polsatu idą w jego śladyIndeks WIG20 traci w czwartek ponad 0,6% i notuje czwartą sesję spadkową z rzędu. Od strony technicznej zbyt wiele nie ulega jednak zmianie i benchmark polskiej giełdy nadal utrzymuje się w konsolidacji na lokalnych minimach. Skromne zyski notują jedynie akcje CCC (+1,4%), oprócz tego reszta składowych indeksu traci, najsilniej Cyfrowy Polsat, Lotos oraz KGHM (wszystkie powyżej 1%).


WIG20 na razie bez lepszych perspektyw

WIG20 znalazł się na poziomie 2121 punktów i tak naprawdę kontynuuje konsolidację rozpoczętą jeszcze w połowie minionego tygodnia. Wśród komponentów indeksu najwięcej zyskały walory JSW (+2,4%) czy PGNiG. Ta druga spółka poinformowała również, że jej szacunkowy wynik EBITDA w czwartym kwartale 2019 roku sięgnął miliarda 570 milionów złotych wobec miliarda i 350 milionów raportowanych przed rokiem – komentował Adam Rak z Comparic24.tv.

Od początku lutego notowania indeksu WIG20 blokowane są przez 50-okresową średnią ruchomą oraz lokalne maksima na wysokości 2134 punktów. Po serii sesji konsolidacyjnych wtorek przynosi wyraźniejsze osłabienie i spadek o ponad 0,6% w kierunku okrągłego poziomu 2100 punktów. W szerokiej perspektywie jednak niewiele się zmienia – indeks polskich blue chipów nadal konsoliduje nad lokalnymi minimami, a w długoterminowym ujęciu ograniczany jest przez zwężającego się klina, którego główna linia trendu prowadzona jest po zeszłorocznych coraz niższych szczytach.

WIG20 traci wyraźniej we wtorek. Źródło: Tradingview.com
WIG20 traci wyraźniej we wtorek. Źródło: Tradingview.com

Wśród spółek tworzących indeks na plusie porusza się jedynie CCC, chociaż w rzeczywistości ma za sobą cztery serie spadkowe po nieudanej próbie domknięcia luki spadkowej z początku 2020 i powrót poniżej pułapu 100 złotych za akcję.

Akcje KGHM, Lotosu oraz Cyfrowego Polsatu liderami spadków

Chociaż we wtorek tracą niemal wszystkie spółki wchodzące w skład indeksu WIG20, to skala spadków nie jest duża. Świadczy o tym fakt, że tracące najsilniej akcje KGHM, Lotosu oraz Cyfrowego Polsatu osuwały się w granicach 1%.

Sytuacja techniczna potentata na rynku miedziowym nie ulega zmianie i konsoliduje pomiędzy szczytami tuż pod 100 złotymi za akcję, a dołkami wyznaczanymi w styczniu i lutym w okolicach 91-92 złotych (strefa pokrywa się z 200 EMA).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułPoranek z rynkami – Waluty, surowce, DAX oraz metale szlachetne 18.02.2020 [WIDEO]
Następny artykułKurs dolara wybija 3.9416 PLN! Kurs pary GBPPLN z dalsza presją popytową
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here