Naga MarketsŚrodowa sesja dla indeksu WIG20 otwierała się co prawda powyżej wtorkowego zamknięcia, jednak niedźwiedzie szybko zepchnęły benchmark poniżej. Ten w godzinach przedpołudniowych traci 0,2%, a liderem spadków jest Cyfrowy Polsat osuwający się niemal o 2%. Po stronie byków najlepiej radzi sobie PGE notując niespełna 0,4% zysku.


Indeks WIG20 bez większych zmian – majowa konsolidacja nadal trwa

Od rozrysowania wielomiesięcznych dołków przez WIG20 na wysokości 2160 pkt., sytuacja nie uległa większej zmianie. Indeks próbuje nieśmiało rosnąć, jednak nadal sporo mu brakuje do kolejnej strefy oporu wyznaczanej przez grudniowe minima:

indeks wig20
Indeks WIG20 na wykresie dziennym

Sytuacja techniczna indeksu, wtorkowe zamknięcie oraz najważniejsze wydarzenia związane z polskim parkietem zostały omówione w porannym programie Agnieszki Zaręby z Comparic24.tv:

W środowy poranek najbardziej aktywne są walory Banku Pekao, Lotosu oraz CD Projekt. Polski producent gier testuje najniższe poziomy od miesiąca, osuwając się poniżej 204 zł za akcję i dochodząc do 50-okresowej średniej ruchomej pierwszy raz od marca.

Cyfrowy Polsat kończy korektę? Akcje CPS tracą w środę

Po zeszłotygodniowym osunięciu na najniższe poziomy od lutego – które było jednocześnie najsilniejszym jednodniowym spadkiem od ponad roku, Cyfrowy Polsat notował trzy sesje wyraźnej korekty. Kontakt z poziomami kwietniowych minimów spowodował jednak, że akcje CPS znowu się zatrzymały i w środę wyraźniej tracą:

akcje cyfrowy polsat
Akcje Cyfrowego Polsatu w dół w środę

Po stronie zysków plasuje się natomiast PGE ze skromnym zyskiem 0,4%. Nie zmienia to jednak faktu, że akcje spółki „siedzą” na minimach z sierpnia i września od początku miesiąca i jak na razie nic nie wskazuje na poprawę koniunktury.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here