Naga MarketsW trakcie poniedziałkowej sesji na GPW w ostatnim tygodniu kwietnia, indeks WIG20 tracił niespełna 0,2%, głównie za sprawą akcji CCC, które po słabych prognozach wyników kwartalnych traciły ponad 10%. Na przeciwległym biegunie znalazły się natomiast akcje LPP zyskujące 1,5%.


WIG20 korzysta ze wsparcia na 2350 pkt.

Pomimo poniedziałkowych spadków, WIG20 otwierał się na najwyższych poziomach od tygodnia, cały czas korzystając ze wsparcia rysowanego na wysokości 2350 pkt., gdzie obecnie przebiega również średnia ruchoma z 50 okresów (50 EMA). Notowania po dobrym początku kwietnia obecnie konsolidują i cały czas brakuje im sporo do ponownego testu tegorocznych maksimów, które wypadają tuż nad 2420 pkt.

akcje WIG20
Indeks WIG20 na wykresie dziennym, xStation 5

Ewentualne wybicie dołem 2350 pkt. oraz 50-okresowej średniej ruchomej otwiera drogę do kolejnego dynamicznego wsparcia, a mianowicie 200 EMA i poziomu 2300 pkt., gdzie znajdują się dołki z marca.

Akcje CCC nie były tak nisko od połowy marca, testują 200 zł

Na zamknięciu poniedziałkowej sesji akcje CCC traciły ponad 10%, jednak w kluczowym momencie dnia spadki wynosiły niemal 14%, testując okrągły poziom 200 złotych, ostatni raz obserwowany w połowie marca. Spora luka spadkowa domyka lukę rysowaną w kwietniu i spycha notowania pod istotną strefę oporów, wzmacnianą dodatkowo przez siatkę średnich 50 i 200 EMA.

 

Akcje CCC na wykresie dziennym, xStation 5
Akcje CCC na wykresie dziennym, xStation 5

Jak informowaliśmy w poniedziałek rano, strata z działalności operacyjnej CCC w I kw. 2019 r. wyniosła 146,4 mln zł, co jest zdecydowanym wzrostem w stosunku do 85,9 mln zł raportowanych rok wcześniej.

LPP liderem wzrostów w poniedziałek

W trakcie poniedziałkowej sesji akcje LPP meldowały się na dwutygodniowych maksimach, zyskując 1,5%, testując pułap tuż pod poziomem 8670 zł. Cena cały czas korzysta ze wsparcia w postaci 50 i 200 EMA, w poniedziałek wybijając górne ograniczenie krótkoterminowej konsolidacji. W efekcie notowania otwierają sobie drogę do ponownego przetestowania 9200 zł, gdzie znajdują się tegoroczne maksima:

akcje LPP
Akcje LPP na wykresie dziennym, xStation 5

Benchmark szerszego rynku giełdowego w Polsce, indeks WIG, tracił w poniedziałek 0,30%.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here