Naga MarketsWIG20 traci w poniedziałek 0,1%. KGHM liderem wzrostów (+3,2%)Poniedziałkowa sesja przebiega pod znakiem niedźwiedzi. Główne indeksy GPW nieznacznie tracą na wartości. WIG20 traci po trzech kwadransach handlu 0,1%, WIG 0,1%, mWIG40 10,1%, a sWIG80 zyskuje 0,7%. Jedynie 7 z 20 komponentów wchodzących w skład indeksu WIG20 zyskuje na wartości. Najlepiej radzi sobie KGHM (+3,2%), najsłabiej mBank (-1,7%).

  • Nieznaczne spadki na GPW na początku poniedziałkowej sesji.
  • Z grona komponentów WIG20, najmocniej traci mBank (-1,7%), a najbardziej zyskuje KGHM (+3,2%).
  • W gronie komponentów mWIG40, najlepiej radzi sobie Biomed-Lublin, który zyskuje 19,7%, a najsłabiej Celon Pharma (-3,3%).

Nagranie z samego otwarcia poniedziałkowych notowań, można obejrzeć poniżej. Cykl nagrań “Otwarcie GPW” odbywa się codziennie, od godziny 8:55 i można go oglądać na żywo na stronie głównej Comparic.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz również: NG Games testuje historyczny szczyt. Akcje drożeją o 15%!

WIG20 na czerwono. Najmocniej traci mBank

Z grona komponentów WIG20, po trzech kwadransach handlu, najmocniej tracą walory mBank (-1,7%), Pekao (-1,2%) oraz Alior (-1,3%). Najbardziej zyskuje KGHM (+3,2%).

Największe obroty z grona komponentów WIG20 odnotowano na walorach KGHM (28 mln zł.) oraz CD Projekt (18 mln zł.).

WIG: Biomed-Lublin oraz Protektor zyskują najwięcej, ERG oraz PunkPirat liderami spadków

Na szerokim rynku po stronie spółek wzrostowych wyróżniają się akcje Biomed-Lublin zyskujące +19,7%. Z grona spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, najmocniej tracą akcje ERG (-7,4%).

Zobacz również: Cormay zyskuje w piątek 18%. Nowy rodzaj testów na COVID-19

Walory KGHM z największym obrotem na całej giełdzie

Po blisko godzinie handlu, największe obroty odnotowano na walorach KGHM i wynoszą one ponad 27 mln zł. Nieznacznie mniejsze obroty odnotowano na akcjach drugiego w zestawieniu Mercatora (26 mln zł.)

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here