Naga MarketsW poniedziałkowe przedpołudnie na warszawskiej giełdzie przeważają niedźwiedzie, a indeks WIG20 osuwa się o 0,33%, utrzymując tuż pod poziomem 2200 punktów. O godzinie 11:10 najsilniej zyskiwały akcje LPP oraz PGE rosnące w okolicach 3%, po przeciwległej stronie rynku znalazły się natomiast akcje CCC i KGHM tracące kolejno 3,5% oraz 2,5%.


WIG20 koryguje po teście ważnego oporu

W trakcie piątkowej sesji notowania indeksu WIG20 zyskiwały 0,5% i testowały poziomy nad 2200 pkt, gdzie przebiega istotna strefa oporu, wzmacniana przez 61,8% zniesienia trendu spadkowego. Nowy tydzień przynosi w efekcie korektę i notowania utrzymują się pod okrągłym oporem technicznym, powracając do zakresu konsolidacji, w którym wykres przebywał na przestrzeni praktycznie całego maja.

Te artykuły również Cię zainteresują
Indeks WIG20 pod 2200 pkt. Źródło: tradingview.com

Więcej o obecnej kondycji benchmarku oraz wchodzących w jego skład spółek w porannym programie Adama Raka w Comparic24.tv, podczas którego pod lupę wzięto między innymi notowania Ferro i PGE:

Akcje LPP liderem, CCC na straconej pozycji

Notowania LPP kontynuują dynamiczny rajd wzrostowy rozpoczęty w zeszłym tygodniu i w poniedziałek dokładają do swojej wartości kolejno 3%, testując okolice 8200 zł, co jest najwyższym poziomem od maja. Dobra koniunktura pozwoliła wybić lokalne opory oraz odbić się od tegorocznych minimów, które były testowane zaledwie trzy tygodnie temu.

Na równie duży entuzjazm ze strony byków nie może liczyć CCC. Akcje producenta obuwia osuwają się piąta sesję z rzędu i po nieudanej próbie wybicia nowych, lokalnych maksimów, powracając w okolice tegorocznych dołków, testując w poniedziałek 130 złotych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

  1. Ciągłe inwestycje i stopniowa ekspansja na rynki zagraniczne przynosi efekty. Teraz spółka ma wejść z e-commerce na kilkanaście nowych rynków. Jak wypali to wartość spółki może ładnie podskoczyć.

  2. LPP mocno wystrzeliło. Można było się spodziewać, że w końcu pójdzie górę. Spółka kolejnymi wynikami pokazała na co ją stać, może w końcu inwestorzy docenią i nie będzie większych spadków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here