Naga Markets

WIG20 traci w czwartek rano 1,4%. Akcje Allegro zyskują 5%!Czwartkowa sesja przebiega pod znakiem niedźwiedzi. Główne indeksy GPW mocno tracą na wartości. WIG20 traci po blisko godzinie handlu 1,5%, WIG 1,1%, mWIG40 0,8%, a sWIG80 traci 0,3%. Zaledwie 3 z 20 komponentów wchodzących w skład indeksu WIG20 zyskują na wartości. Najlepiej radzi sobie Allegro (+4,9%), najsłabiej CCC (-5,9%).

  • Spadki na GPW na początku czwartkowej sesji.
  • Walory Allegro zyskują kolejne 5%!
  • Z grona komponentów WIG20, najmocniej zyskuje Allegro (+4,9%), a najwięcej traci CCC (-5,9%).
  • W gronie komponentów mWIG40, najlepiej radzi sobie Mabion, który zyskuje 4,7%, a najsłabiej Biomed-Lublin (-5,1%).

Nagranie z samego otwarcia czwartkowych notowań, można obejrzeć poniżej. Cykl nagrań “Przegląd najciekawszych komunikatów giełdowych” oraz “Otwarcie GPW” odbywa się codziennie, od godziny 8:45 i można go oglądać na żywo na stronie głównej Comparic. Program prowadzi redaktor Marcin Podlacki.Zobacz również: Letus z umową w zakresie montażu paneli fotowoltaicznych. Kurs akcji wystrzelił!

WIG20 na czerwono. Allegro zyskuje ponad 4,9%!

Z grona komponentów WIG20, po blisko godzinie handlu, najmocniej zyskują walory Allegro (+4,9%), Dino Polska (+1,3%) oraz Play (+0,1%). CCC traci 5,9%.

Największe obroty z grona komponentów WIG20 odnotowano na walorach Allegro (120 mln zł.) oraz Play Communications (36 mln zł.).

WIG: Forte oraz Gaming Factory zyskują najwięcej, Vistal oraz Glcosmed liderami spadków

Na szerokim rynku po stronie spółek wzrostowych wyróżniają się akcje Forte zyskujące +13,4%. Z grona spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, najmocniej tracą akcje Vistal (-11,3%).

XTB

Zobacz również: Duzi inwestorzy obserwują poczynania giełdowe tych mniejszych, w celu optymalizacji swojej strategii

Walory Allegro z największym obrotem na giełdzie

Po blisko godzinie handlu, największe obroty odnotowano na walorach  Allegro i wynoszą one ponad 98 mln zł. Nieporównywalnie mniejsze obroty odnotowano na akcjach drugiego w zestawieniu Mercator Medical (39 mln zł.).

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here