Naga MarketsWIG20 traci ponad 4%. Kolejna zmiana terminu Cyberpunka 2077
source: https://flic.kr/p/513dQx
author: Scott Maxwell
license: Creative Commons 2.0

Wczorajsze zachowanie globalnych rynków akcji przypominało miejscami to, jak wyglądał handel na przełomie marca i kwietnia, gdy byliśmy świadkami mocnych spadków i rekordowej zmienności. Głównym źródłem niepokoju inwestorów była niepewność w zakresie dalszego przebiegu pandemii COVID-19, jej wpływu na gospodarkę i wiążące się z tym konsekwencje w postaci ponownych lockdown-ów.

Coraz głębszy lockdown w wielu europejskich państwach

W środę wieczorem, Prezydent Francji podjął decyzję o wprowadzeniu od piątku miesięcznej kwarantanny narodowej w związku z rozwojem COVID-19. Nie inaczej przebieg sesji wyglądał również w Polsce, gdzie z dnia na dzień jesteśmy świadkami kolejnych rekordów w zakresie dziennego przyrostu nowych przypadków zakażonych. WIG-20 zakończył handel z ponad 4,5% stratą, zatrzymując się w okolicy 1550 punktów. Przebicie tego poziomu może otworzyć drogę do dalszych spadków w kierunku tegorocznych „dołków” z okolic 1249 punktów. W trakcie dnia najsłabiej radziły sobie min. walory CD-Projektu, które straciły ponad 9% z uwagi na dyskontowanie przez inwestorów informacji o kolejnym przedłużeniu terminu premiery gry Cyberpunk 2077.

Te artykuły również Cię zainteresują

Z kolei w Stanach Zjednoczonych, środowa sesja przyniosła najmocniejsze spadki od czerwca, a indeks Dow Jones stracił na koniec dnia ponad 900 punktów. Inwestorzy na tym rynku dyskontowali nie tylko obawy związane z sytuacją pandemiczną ale również te dotyczące potencjalnego nieuchwalenia nowego pakietu fiskalnego. Prezydent USA, Donald Trump przyznał we wtorek, że przed wyborami prezydenckimi 3 listopada nie będzie kolejnego pakietu stymulacyjnego, bowiem Biały Dom i Demokraci z Kongresu nadal są uwikłani w przeciągające się negocjacje.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

W godzinach rannych, sytuacja na rynkach kontraktów terminowych wskazywałaby na lekkie odbicie notowań po wczorajszych, mocnych spadkach. Kwotowania kontraktów terminowych na DAX30 wskazują na blisko 0,5% wzrosty, a notowania kontraktów na S&P 500 prawie 1%. W Japonii sesja rozpoczęła się od dyskontowania wczorajszego zachowania globalnych rynków akcji, jednak przed zamknięciem handlu inwestorom udało się zniwelować straty do umiarkowanych poziomów. Powyższe implikuje wg nas lekko pozytywne otwarcie handlu na krajowym rynku akcji.

Warto zobaczyć również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here