Naga MarketsSpadki na GPW. WIG20 odnotowuje spadek z ranaPo trzech dniach wzrostów i przetestowaniu najwyższych poziomów trzech tygodni, indeks WIG20 we wtorek notuje silniejsza korektę spadkową i o godzinie 09:30 traci ponad 1%. Benchmark polskich blue chipów w godzinach przedpołudniowych wykazywał skromne wzrosty jedynie w zakresie akcji CCC. Wśród spadkowiczów najmocniej traciły natomiast akcje JSW (2,3%) oraz PKN Orlen i KGHM (około 1,7%).


WIG20 nadal konsoliduje na wielomiesięcznych minimach

Chociaż mogło się wydawać, że odbicie od tegorocznych dołków i powrót nad 2100 pkt. pozwoli indeksowi WIG20 podejść na wysokość minimów z maja i wybić ponownie 2160 pkt., to jak na razie korekta wzrostowa została brutalniej zatrzymana. W efekcie benchmark konsoliduje na wysokości zeszłorocznych minimów z końcówki października i ponownie znajduje się w impasie:

Te artykuły również Cię zainteresują
WIG20 na wykresie dziennym. Wykres WIG20 dostarcza TradingView
WIG20 na wykresie dziennym. Wykres WIG20 dostarcza TradingView

Więcej na temat wtorkowej sesji oraz najciekawiej prezentujących się spółek w porannym programie Adama Raka na antenie Comparic24.tv:

GPW czerwona we wtorek akcje JSW, PKN Orlen i KGHM silnie tracą

Chociaż żadna we wspomnianych w śródtytule spółek nie pogłębia minimów, ani nie notuje drastycznej przeceny, to jasno wskazuje na wtorkową kondycję indeksu WIG20. Liderem spadków są akcje JSW, które skumulowały się pod poziomem 30 złotych i nie potrafią wybić go drugi tydzień z rzędu.

W tym samym czasie PKN Orlen ma za sobą poniedziałkowy test poziomów nad 92 zł, co przyniosło natychmiastową reakcję korekcyjną we wtorek. KGHM także testował lokalne maksima (wybijając 78 zł), jednak we wtorek musiał uznać wyższość sprzedających.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here