Naga MarketsPoniedziałkowy spadek kontraktów terminowych na akcje amerykańskie wywołany eskalacją wojny handlowej odbił się negatywnie na europejskich parkietach, wywołując silniejszą deprecjację. W efekcie WIG20, który dodatkowo wyraźnie odstaje od konkurentów w regionie, traci ponad 1% i powraca pod poziom 2100 pkt. oraz do istotnej strefy wsparcia. Najsilniej w nowym tygodniu tracą akcje LPP oraz KGHM, kurczące się o 2%.


Indeks WIG20 w dół, świat obawia się globalnej recesji

Zapowiedź nowych ceł, które Donald Trump chce nałożyć na Chiny w odpowiedzi na działania administracji Kraju Środka spowodowały, że nastroje na światowych rynkach wyraźnie się pogłębiły, a ekonomiści coraz wyraźniej obawiają się globalnej recesji. W efekcie w nowym tygodniu tracą kontrakty terminowe amerykańskich indeksów, odbijając się negatywnie również na giełdzie europejskiej.

W związku ze wzrostem awersji do ryzyka inwestorzy powracają do bezpiecznych przystani – ponownie zyskują złoto, jen oraz frank – na niekorzyść rynku akcyjnego, co widać między innymi po wykresie WIG20. Poniedziałkowe otwarcie przyniosło spadki o ponad 1% i test poziomu poniżej 2080 pkt.

WIG20 na wykresie dziennym
WIG20 na wykresie dziennym

Więcej na temat nowego tygodnia handlowego na polskiej giełdzie w porannym programie Adama Raka z Comparic24.tv:

Akcje LPP i KGHM największymi przegranymi nowego tygodnia

Poniedziałkowe otwarcie przynosi spadki praktycznie wszystkich spółek wchodzących w skład indeksu WIG20. O godzinie 09:30 najgorzej radziły sobie akcje LPP oraz KGHM tracące kolejno 2,3% oraz 2,01%. LPP porusza się cały czas w okolicach tegorocznych minimów wyznaczanych w maju poniżej poziomu 7 tysięcy złotych. Dzisiaj okrągła strefa była ponownie testowana i jak na razie pełni rolę wsparcia, blokując silniejszą deprecjację.

Z kolei akcje KGHM pogłębiały tegoroczne minima i testowały najniższe poziomy od października 2016 roku. Po początkowej deprecjacji notowań, akcje powróciły jednak nad poziom 74 złotych, gdzie wypadają zeszłotygodniowe minima.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

  1. Czyli LPP można jeszcze kupować póki takie tanie. Coraz więcej głosów jest że spółka planuje rozrosnąć się jeszcze bardziej, co przy obecnych wynikach dobrze jej wróży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here