Naga MarketsPodczas wtorkowego otwarcia sesji na GPW indeks WIG20 traci ponad 1% i testuje najniższe poziomy od tygodnia. Notowania osuwają się poniżej pułapu 2320 pkt., większość składowych benchmarku spada, a najsilniejszą deprecjację notują akcje CCC, tracące 3,7%.


WIG20 powróci do poziomu wsparcia i marcowych minimów?

Luka spadkowa na wykresie WIG20 oraz deprecjacja o ponad 1% sugeruje, że bykom nie udało się utrzymać lokalnych maksimów w okolicach średnioterminowego oporu. W tym momencie korekta spadkowa po wzrostach obserwowanych od majowych minimów może doprowadzić notowania w stronę 2300 pkt., gdzie wypada istotna strefa wsparcia wyznaczana na marcowych dołkach:

WIG20 silniej traci podczas wtorkowego otwarcia

Więcej na temat wtorkowego otwarcia sesji w porannym programie Comparic24.tv:

Akcje CCC najsilniej tracą, spółki WIG20 na czerwono

Po godzinie 09:30 składowe indeksu WIG20 głównie tracą. Po zielonej stronie rynku przeważa Bank Pekao zyskujący 0,6%, najsilniej tracą natomiast akcje CCC, niemal 3,7%. Jest to kontynuacja poniedziałkowych spadków, które spychają cenę w okolice czerwcowych minimów poniżej poziomu 150 złotych za akcję.

CCC traci drugi dzień z rzędu. Akcje CCC D1
CCC traci drugi dzień z rzędu. Akcje CCC D1

CCC ogłosił przymusowy wykup od akcjonariuszy mniejszościowych wszystkich posiadanych przez nich akcji Gino Rossi pod cenie 0,55 zł za sztukę, podał Dom Maklerski PKO Banku Polskiego jako podmiot pośredniczący – informowała agencja prasowa ISB News.

“Przedmiotem przymusowego wykupu jest 17 049 585 akcji, stanowiących ok. 9,98% kapitału zakładowego spółki i uprawiających do wykonywania 17 049 585 głosów na walnym zgromadzeniu spółki, reprezentujących ok. 9,98% ogólnej liczby głosów w spółce” – czytamy w komunikacie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here