Naga MarketsWIG20 traci po spadkach S&P 500. sWIG80 nadal w góręWIG20 rozpoczyna środową sesję od skromnych spadków, osuwając się o niespełna 0,3%, reagując między innymi na minusowe zamknięcie wtorkowej sesji na giełdzie amerykańskiej (S&P 500 tracił ponad 1%). Liderem deprecjacji po pierwszym dzwonku przy Książęcej były akcje JSW oraz Alior Banku tracące kolejno 1,7% oraz 1,1%, po stronie spółek rosnących skromne zyski notowały natomiast Orange Polska oraz CD Projekt (w okolicach 0,5%), zgodnie z danymi z godzinnymi 09:03.

  • Indeks giełdowy WIG20 wzrósł o 0,07% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 1 640,18 pkt we wtorek, 19 maja.
  • Obroty na rynku akcji wyniosły 837,74 mln zł, a największe zanotował CD Projekt – 94,28 mln zł.
  • WIG20 w środę notuje niewielką stratę rzędu 0,3% i osuwa się poniżej poziomu 1636 pkt.

WIG20 nadal bez zmiany układu technicznego

Lokalnie, w ramach WIG20, najmocniejsze wzrosty zanotowały walory LPP (zwyżka 4,34%) podczas gdy na drugim końcu tabeli „zameldował” się CD Projekt (ze zniżką 1,43%). Otwarcie gamingowej spółki wypadło jednak na plusach, co spowodowało, iż przejściowo CDR był najdroższą spółką gamingową w Europie – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Patrząc na wykres WIG20, to z technicznego punktu widzenia sesje w tym tygodniu nie przynoszą zmiany rozkładu sił, a konsolidacja 1550-1670 pkt., nadal pozostaje aktywna, wskazując jednak na test górnego ograniczenia.

Indeks WIG20 bez większych zmian w trakcie środowej sesji. Źródło: Tradingview.com

Na głównych giełdach zagranicznych przebieg wczorajszej sesji miał lekko spadkowy przebieg, zwłaszcza na rynkach amerykańskich. Zmiana notowań kontraktów terminowych na czołowe indeksy implikuje neutralny początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na krajowe publikacje z rynku pracy w ramach comiesięcznego podsumowania ogólnej sytuacji gospodarczej. We wczorajszych odczytach uwagę zwraca niemiecki wskaźnik oczekiwań gospodarczych ZEW, który osiągnął poziom najwyższy od 5 lat – twierdzi Marcin Brendota z BM Alior Banku.

Akcje JSW oraz Alior Banku rozpoczynają dzień od spadków

W pierwszych minutach środowego handlu na GPW było widać nieznaczną przewagę spadkowiczów, a zgodnie z danymi na godzinę 09:03 najsilniej traciły notowania JSW osuwające się o 1,7%, zaraz za nim podążał natomiast Alior Bank tracący 1,1%.

W przypadku obu wspomnianych spółek sytuacja nie ulega jednak żadnej zmianie i nadal obowiązuje ta sama konsolidacja rysowana od drugiej połowy kwietnia, przy zauważalnie zawężającym się zakresie dostępnej zmienności.

Zdecydowanie ciekawiej niż na głównym indeksie prezentuje się sytuacja małych spółek: sWIG80 w środę dodaje kolejne 0,7% do swojej wartości i pogłębia ponad dwumiesięczne maksima.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułKurs funta szterlinga przy 5,08 PLN. Rynek zapatruje się na dalsze spadki
Następny artykułKurs dolara nadal pozostaje słaby, jen jeszcze słabszy
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here