Naga MarketsWig20 traci po godzinie handlu 1,4%! Odwrót dużego kapitału Poniedziałkowa sesja zaczęła się od mocnego cofnięcia na głównych polskich indeksach. WIG20 traci o 10:15 ponad 1,5%. Po 7 sesjach wzrostowych z rzędu, dziś przyszła pora na korektę. Otoczenie nie sprzyja budowaniu pozytywnych nastrojów, w weekend odnotowano w Polsce ponad 1150 nowych zachorowań na COVID-19, co jest rekordem od wybuchu pandemii.

  • WIG20 traci w poniedziałek o 10:15, 1,5% a obroty osiągnęły już prawie 300 mln zł. 
  • W gronie komponentów najmocniej tracą walory JSW, CCC oraz CD Projekt
  • Ponad 2% zyskują walory mBank

Zobacz również: Analizy NewConnectPolman z nowym kontraktem, Investeko z impulsem wzrostowym 

JSW już prawie 10% pod kreską!

Z grona 20 spółek wchodzących w skład indeksu Wig20, aż 15 jest na minusie. Najmocniej tracą walory JSW, na których przecena sięga już blisko 10%. W ciągu ostatnich kilkunastu sesji Spółka zanotowała jednak ok. 100% wzrostu, stąd korekta była nieunikniona.

Poniedziałkowe notowania komponentów WIG20. Źródło: stooq.com

Zobacz również: Które 10 spółek na GPW jest obecnie najdroższe?

Po nieco ponad godzinie handlu obroty przekroczyły 300 mln zł. co biorąc pod uwagę towarzyszący czerwony kolor na większości walorów, na pewno nie napawa optymizmem w krótkim terminie.

Rząd poinformował o ponad 1150 nowych przypadkach zachorowań na COVID-19 w ciągu weekendu. To rekordowe liczby. Biorąc pod uwagę, że w zdecydowanej większości europejskich krajów, pandemia powoli wygasa, fakt ten zapewne również wpłynął na pogorszenie nastrojów inwestorów.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here