Naga MarketsIndeks WIG20 traci po wtorkowym otwarciu sesji 0,2%, jednak utrzymuje się w okolicach lokalnych maksimów. W godzinach przedpołudniowych najlepiej radzą sobie akcje Orange Polska (GPW: OPL) zyskując ponad 1,6%, natomiast po wynikach kwartalnych silniej traci Santander Bank Polska (GPW: SPL), osuwając się o niemal 4%.


Indeks WIG20 w dół, nadal jednak w okolicach 2340 pkt.

Co prawda benchmark polskiej giełdy odrzucał w poniedziałek lokalne maksima, to wtorkowa korekta nie należy do najsilniejszych i indeks utrzymuje się cały czas w okolicach 2340 pkt. Tak naprawdę od czerwca sytuacja techniczna nie uległa zmianie i wykres porusza się w kanale zmienności wyznaczanym pomiędzy 2300 pkt. (minima z marca) oraz pułapem 2360 pkt. (maksima rysowane na przestrzeni czerwca i lipca).

Indeks WIG20 we wtorkowe przedpołudnie
Indeks WIG20 we wtorkowe przedpołudnie

Więcej na temat otwarcia sesji w porannym programie Adama Raka z Comparic24.tv:

Akcje Orange z pyrrusowym zwycięstwem

Chociaż Orange jest liderem wtorkowej sesji na GPW, to w poniedziałek notowania spółki testowały najniższe poziomy od czerwca, schodząc pod 6,23 zł. Minima zostały jednak częściowo odrzucone i w efekcie akcje OPL odbijają w trakcie dzisiejszego tradingu.

Akcje Orange we wtorek, 23 lipca 2019
Akcje Orange we wtorek, 23 lipca 2019

Odwróceniem tendencji spadkowej mógłby być powrót nad 6,5 zł, jeżeli jednak akcje wybiją 50 EMA stanowiące obecnie istotne wsparcie, wtedy korekta spadkowa może być kontynuowana.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here