Naga MarketsStatua wolności na tle zachodzącego słońcaNa godzinę przed otwarciem rynku kasowego w Stanach Zjednoczonych, notowania kontraktów terminowych S&P 500 osuwają się marginalnie o 0,1%, nadal przesuwając się tuż pod poziomem testowanych w piątek historycznych maksimów. Większej zmienności nie pokazuje również niemiecki DAX, a polski WIG20 zniżkuje o 0,65%.


S&P500 bez większych emocji, WIG20 również w ryzach

Indeks WIG20 utrzymuje się cały czas w okolicach niemal dwumiesięcznych maksimów, korygując po poniedziałkowym umocnieniu. W tym momencie dla benchmarku polskiej giełdy najważniejszy jest poziom 2300 pkt., gdzie przebiega istotna strefa wsparcia i minima z marca. Jej wybicie spowodowałoby pogłębienie korekty spadkowej i oddaliło szansę na ponowny test historycznych szczytów na 2420 pkt.

W tym samym czasie kontrakty futures S&P 500 osuwają się marginalnie, testując poziom majowych maksimów, który cena chwilowo próbowała wybijać pod koniec ubiegłego tygodnia. Układ sił na rynku terminowym sugeruje, że rynek kasowy otworzy się bez większych niespodzianek i bez nadmiernej zmienności. Sytuację odmienić może dopiero po godzinie 19:00 Jerome Powell, prezes Rezerwy Federalnej, podczas swojego oficjalnego wystąpienia.

SP500 futures
Wykres S&P 500 futures D1

Więcej na temat dzisiejszej sesji w Stanach Zjednoczonych i najważniejszych wydarzeń w popołudniowym programie Comparic24.tv, którego gospodarzem jest Bogusz Kasowski. We wtorkowym wydaniu Today in USA gościem specjalnym jest Jan Kotowski, analityk Admiral Markets:

Lotos traci już ponad 3,6%. Tauron liderem sesji na GPW

W ramach polskiego benchmarku największych spółek sytuacja pozostaje niezmienna od rana. Tauron jest nadal liderem sesji, a akcje Lotosu tracą najsilniej. Potentat rynku paliwowego pogłębia jednak deprecjację, która na ponad dwie godziny przed zamknięciem dnia wynosi 3,6%.

Akcje Lotos popołudnie
Akcje Lotosu przesuwają się wewnątrz konsolidacji


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here