Naga MarketsWIG20 traci 3. dzień z rzędu. Akcje Dino Polska liderem wzrostów, Alior  PKO BP tracą najmocniejWe wtorek indeks WIG20 rozpoczyna sesję od spadków w zakresie 0,5% tracąc trzeci dzień z rzędu. W odróżnieniu od poniedziałku polskiemu parkietowi wtórują również jednak giełdy zagraniczne: kontrakty terminowe na indeksy Wall Street tracą, podobnie jak niemiecki DAX. Liderami wzrostów w pierwszych minutach sesji były akcje Dino Polska (+1,85%) oraz Cyfrowego Polsatu (+1,22%), nadal silnie tracą natomiast banki: Alior (-2,62%) oraz PKO BP (-2,16%).

  • Indeks giełdowy WIG20 spadł o 0,62% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 1 591,97 pkt w poniedziałek, 27 kwietnia. Z kolei indeks WIG spadł wobec poprzedniego zamknięcia o 0,4% i osiągnął 44 704,71 pkt.
  • Obroty na rynku akcji wyniosły 1 082,29 mln zł, a największe zanotował Bank Pekao – 190,77 mln zł. Na GPW wzrosły ceny akcji 178 spółek, 159 spadły, a 108 nie zmieniły się.
  • We wtorek GPW kontynuuje deprecjację, a WIG20 oddala się ponownie od wsparcia 1600 pkt.

Te artykuły również Cię zainteresują
WIG20 traci, jednak w konsolidacji bez zmian

Notowania WIG20 we wtorek osuwają się o niespełna 0,5% i wyznaczają poranne minimum na 1579,94 pkt. Indeks polskich blue chipów nadal blokowany jest przez wąską konsolidację pomiędzy dwoma lukami bessy z marca, a zdaniem analityków taki ruch boczny może utrzymywać się miesiącami.

WIG20 na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com
WIG20 na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com

– Dużo negatywnych informacji jest w cenie i zaczynają pojawiać się pierwsze pozytywne dotyczące ozdrowień oraz programów stymulujących gospodarkę. Jest szansa na pogłębienie minimów, jednak perspektywa ruchu bocznego jest scenariuszem, w który celuje. Oczekuję korekty spadkowej i stabilizowania się WIG20 w obszarach 1300-1600 pkt. – komentował Radosław Chodkowski.

Poniedziałkowe notowania na rynku warszawskim skończyły się spadkiem WIG20 o 0,6 procent przy blisko 840 mln złotych obrotu. Wynik i aktywność rynku mogą wskazywać na rozdanie przełomowe na tle poprzednich, ale odnotowanie faktu, iż ponad 30 procent aktywności zebrały w sobie trzy spółki – CD Projekt, Pekao i PKO BP – pozwala założyć, iż na rynku więcej było selektywnych zagrań niż wspólnego mianownika.

– W istocie słabo radził sobie sektor bankowy, który przecenami wspomnianych wcześniej walorów położył się cieniem na indeksie. W przeciwwadze były spółki technologiczne i telekomunikacyjne, które wybiły się zwyżkami ponad rynek i stabilizowały indeksy. W praktyce sesja miała mniej emocji niż wskazuje wynik rozdania. Naprawdę GPW ma za sobą spokojne wejście w nowy tydzień. Pomijając krótki epizod ze środkowej fazy sesji, który nie ma większego znaczenie na układu sił na wykresie WIG20, rozdanie charakteryzowało się skromną zmiennością i drobnymi wymianami na większości walorów – komentował Adam Stańczak z DM BOŚ.

Akcje Dino Polska liderami wzrostów, akcje Alior Banku po przeciwległej stronie rynku

Zgodnie z danymi na godzinę 09:07, na początku wtorkowej sesji GPW, liderami wzrostów spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 były akcje Dino Polska oraz Cyfrowego Polsatu rosnące kolejno o 1,85% oraz 1,22%. Oprócz tego zyskiwały (skromnie) tylko Orange Polska, CD Projekt i Santander Bank Polska. W przypadku pozostałych składowych benchmarku wykresy świeciły się na czerwono. Najsilniej kolor ten był zauważalny na akcjach Alior Banku oraz PKO BP, gdzie deprecjacja sięgała 2,62% oraz 2,16%.

Wykres Dino od strony technicznej konsoliduje nad lutowymi maksimami (172 złote), które stanowią obecnie strefę wsparcia. Opór można wyznaczyć natomiast w okolicach 177-178 złotych, gdzie przebiegają nowe, historyczne maksima. Warto zaznaczyć, że akcje spółki od marcowych minimów rosną o ponad 40%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBudimex Nieruchomości sprzedał 541 mieszkań w I kw. 2020 r.
Następny artykułAmerykańscy producenci ropy zapełniają strategiczne rezerwy, a kurs WTI traci 17%
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here