Naga MarketsPolska giełda kontynuuje rozpoczętą w zeszły poniedziałek serię spadkową. W tym czasie indeks WIG20 tracił ponad 4%, a we wtorek kontynuuje deprecjację. Co prawda rozrysowane wczoraj minima na wysokości 2280 pkt. nie zostały jeszcze pokonane, ale benchmark zostawia za sobą istotne wsparcie. Najsilniej tracą LPP (1,42%) oraz JSW (1,16%), a o godzinie 09:30 liderem sesji pozostaje CCC (+1,29%).


CCC, czyli delikatne wzrosty na otarcie łez?

Chociaż „na papierze” CCC jest liderem wtorkowej sesji, to patrząc na wykres można od razu zauważyć, że skromna wtorkowa korekta ma się nijak do skali spadków obserwowanych od końca ubiegłego miesiąca. W tym czasie producent obuwia potaniał z okolic 234 zł do poniżej 195 zł, tracąc niemal 18% swojej dotychczasowej wartości:

Notowania CCC na wykresie dziennym

Wśród najchętniej handlowanych spółek znajdują się natomiast KGHM, PKN Orlen oraz CD Projekt i to właśnie w ich przypadku generowane są największe obroty. Pierwszy z gigantów przemysłowych znajduje się obecnie na istotnym wsparciu, a w osobnym artykule zadano pytanie, czy warto obecnie kupować jego akcje. W tym samym czasie szerszy indeks polskiej giełdy, WIG, balansuje na granicy zyskowności i przesuwa się płasko poniżej pułapu 59096 pkt.

Więcej na temat sytuacji polskiej giełdy oraz o najważniejszych wtorkowych wydarzeniach opowiada Adam Rak na antenie Comparic24.tv:

LPP i JSW liderami spadkowiczów

Akcje LPP otwierają się we wtorek z luką spadkową, jednak w zakresie poniedziałkowych minimów, które testowały najniższe poziomy od marca bieżącego roku. Akcje LPP od czasu rozrysowania tegorocznych maksimów osuwają się już o 10% i znajdują obecnie poniżej siatki średnich ruchomych 200 oraz 50 EMA.

W tym samym czasie JSW pogłębia tegoroczne minima i wybija marcowe dołki na wysokości 54,80 zł. Cena znalazła się więc na najniższych poziomach od października 2016 roku kontynuując trend spadkowy rozpoczęty jeszcze na początku 2018.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here