Naga MarketsNa dwie godziny przed zamknięciem rynku kasowego w Polsce, indeks WIG20 traci niemal 1,4%, a kontrakty terminowe na amerykańskie indeksy wskazują ponowne, wzrostowe otwarcie sesji po silnych ruchach poniedziałkowych. S&P 500 umacniał się o 2,8%, nadal utrzymując się w zakresie istotnej konsolidacji. Więcej na temat przygotowania do sesji w Stanach Zjednoczonych w programie Today in USA, którego gościem specjalnym był Jan Kotowski, analityk Admiral Markets.


Mieszana sytuacja na rynku giełdowym, dolar nadal silny

W momencie gdy kurs dolara utrzymuje wzrostową dynamikę kolejny tydzień z rzędu, sytuacja na światowych parkietach jest mocno mieszana. Z jednej strony silnie traci polski WIG20 oraz niemiecki DAX (chociaż w jego przypadku spadki są skromniejsze i wynoszą o godzinie 15:00 około 0,2%). Z drugiej giełda w USA ma za sobą silną sesję poniedziałkową, a przed wtorkowym otwarciem również wskazuje na możliwość dalszej aprecjacji.

Te artykuły również Cię zainteresują
„Według analityków z UBS huragan Dorian, który uderzył w Bahamy w  poniedziałek, może spowodować straty w branży ubezpieczeniowej nawet od $15 mld do $40 miliardów. Wszystkie klęski żywiołowe w 2019 roku mogą kosztować ubezpieczalnie nawet $70 mld. W 2017 roku koszty klęsk żywiołowych wyniosły $135 mld” – komentuje na antenie Comparic24.tv Bogusz Kasowski.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here