Naga Markets

Wig20 traci 1% po 30 minutach poniedziałkowej sesji! Analiza akcji: Mabion, Trakcja, Lokum, ArchicomPoniedziałkowa sesja na GPW przebiega pod znakiem niedźwiedzi. Główne indeksy GPW mocno tracą na wartości. WIG20 traci po 30 minutach handlu 1%, WIG 0,8%, mWig40 0,9%, a sWIG80 traci zaledwie 0,1%. Najlepiej radzą sobie walory Pepco, które zyskują 0,83%.Nagranie z samego otwarcia poniedziałkowych notowań, można obejrzeć powyżej. Cykl nagrań “Przegląd najciekawszych komunikatów giełdowych” oraz “Otwarcie GPW” odbywa się codziennie, od godziny 8:45 i można go oglądać na żywo na stronie głównej Comparic. Program prowadzi redaktor Marcin Podlacki.


exante logoPartnerem portalu comparic.pl jest broker EXANTE oferujący dostęp DMA (Direct Market Access) do 50 światowych giełd akcji i ETF na jednym wielowalutowym rachunku. 

Załóż bezpłatny rachunek inwestycyjny już teraz!

W programie, analizowane były akcje następujących spółek: Mabion, Trakcja, Lokum, Archicom.

Wig20 na minusie. Pepco liderem wzrostów!

Z grona komponentów WIG20, po 30 minutach od otwarcia sesji najmocniej zyskują akcje Pepco (+0,83%), najmocniej traci mBank (-2,39%).

AVA Trade
Notowania komponentów wig20 po 30 minutach handlu
Notowania komponentów wig20 po 30 minutach handlu. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Wystartował Konkurs Invest Cuffs 2023! Oddaj głos na swoich faworytów

Walory PKN Orlen z największym obrotem na giełdzie

Po 30 minutach handlu, największe obroty odnotowano na walorach PKN Orlen i wynoszą one ponad 16 mln zł. Znacznie mniejsze obroty odnotowano na akcjach drugiego w zestawieniu KGHM (8 mln zł.).

Spółki z GPW z najwyższym obrotem po 30 minutach handlu.
Spółki z GPW z najwyższym obrotem po 30 minutach handlu. Źródło: stooq.pl

exante logoPartnerem portalu comparic.pl jest broker EXANTE oferujący dostęp DMA (Direct Market Access) do 50 światowych giełd akcji i ETF na jednym wielowalutowym rachunku. 

Załóż bezpłatny rachunek inwestycyjny już teraz!

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułPonad 60% inwestorów BTC odnotowuje zyski. Wskaźnik strachu i chciwości osiąga dawno nie widziany poziom
Następny artykułKurs euro wzrasta w oczekiwaniu na decyzje EBC i Rezerwy Federalnej
Ukończył Analitykę Gospodarczą na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Pracował jako analityk sprzedaży, asystent projektów. Posiada doświadczenie w projektach dla budownictwa i handlu detalicznego, a także Healthcare prowadzonych w Polsce i innych krajach (głównie w Europie Wschodniej). Specjalizuje się w analizie wielkości i struktury rynku oraz tworzeniu prognoz rozwoju z wykorzystaniem modeli ekonometrycznych. Od 8 lat pasjonuje się i inwestuje na GPW i NewConnect. Zwolennik analizy fundamentalnej. Nie rozstaje się z arkuszem notowań w godzinach 9-17.