Naga Markets

Wig20 traci 0,9% po 30 minutach wtorkowej sesji! Analiza akcji: Grupa Azoty, PolTREG, BioMaxima, Eko EksportWtorkowa sesja na GPW przebiega pod znakiem niedźwiedzi. Główne indeksy GPW mocno tracą na wartości. WIG20 traci po 30 minutach handlu 0,9%, WIG 0,7%, mWig40 traci 0,5%, a sWIG80 zyskuje 0,4%. Najlepiej radzą sobie walory Kety, które zyskują 1,16%.

Nagranie z samego otwarcia wtorkowych notowań, można obejrzeć powyżej. Cykl nagrań “Przegląd najciekawszych komunikatów giełdowych” oraz “Otwarcie GPW” odbywa się codziennie, od godziny 8:45 i można go oglądać na żywo na stronie głównej Comparic. Program prowadzi redaktor Marcin Podlacki.


exante logoPartnerem portalu comparic.pl jest broker EXANTE oferujący dostęp DMA (Direct Market Access) do 50 światowych giełd akcji i ETF na jednym wielowalutowym rachunku. 

Załóż bezpłatny rachunek inwestycyjny już teraz!

W programie, analizowane były akcje następujących spółek: Grupa Azoty, PolTREG, BioMaxima, Eko Eksport.

Wig20 na minusie. Kety liderem wzrostów!

Z grona komponentów WIG20, po 30 minutach od otwarcia sesji najmocniej zyskują akcje Kety (+1,16%), najmocniej traci mBank (-1,88%).

Bossa
Notowania komponentów wig20 po 30 minutach handlu
Notowania komponentów wig20 po 30 minutach handlu. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Bitcoin wzniósł się na 9-tygodniowy szczyt. Kapitalizacja rynku kryptowalut przekracza 900 mld dol.

Walory Pekao z największym obrotem na giełdzie

Po 30 minutach handlu, największe obroty odnotowano na walorach Pekao i wynoszą one ponad 13 mln zł. Znacznie mniejsze obroty odnotowano na akcjach drugiego w zestawieniu PZU (12 mln zł.).

Spółki z najwyższym obrotem po 30 minutach handlu.
Spółki z najwyższym obrotem po 30 minutach handlu. Źródło: stooq.pl

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: amica giełda | celon akcje kupno | notowania nasdaq | kryptowaluty ranking | kurs euro notowania | cd projekt akcje kupno | lotos akcje | polenergia giełda |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułKurs EUR/USD zmierza ku korekcie. Rynek czeka na kolejny impuls
Następny artykułSrebro wciąż czeka na swój rajd, podczas gdy wszyscy zachwycają się złotem
Ukończył Analitykę Gospodarczą na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Pracował jako analityk sprzedaży, asystent projektów. Posiada doświadczenie w projektach dla budownictwa i handlu detalicznego, a także Healthcare prowadzonych w Polsce i innych krajach (głównie w Europie Wschodniej). Specjalizuje się w analizie wielkości i struktury rynku oraz tworzeniu prognoz rozwoju z wykorzystaniem modeli ekonometrycznych. Od 8 lat pasjonuje się i inwestuje na GPW i NewConnect. Zwolennik analizy fundamentalnej. Nie rozstaje się z arkuszem notowań w godzinach 9-17.