Naga Markets

Wig20 traci 0,4% po 30 minutach czwartkowej sesji! Analiza akcji: KGHM, XTB, Bogdanka, JujubeeOtwarcie czwartkowej sesji na GPW przebiega pod znakiem niedźwiedzi. Główne indeksy GPW nieznacznie tracą na wartości. WIG20 traci po 30 minutach handlu o 0,4%, WIG podobnie, mWig40 traci 0,3%, a sWIG80 zyskuje 0,4%. Najlepiej radzą sobie walory Grupa Kęty, które zyskują aż 5,52%.Nagranie z samego otwarcia czwartkowych notowań, można obejrzeć powyżej. Cykl nagrań “Przegląd najciekawszych komunikatów giełdowych” oraz “Otwarcie GPW” odbywa się codziennie, od godziny 8:45 i można go oglądać na żywo na stronie głównej Comparic. Program prowadzi redaktor Marcin Podlacki.

W programie, analizowane były notowania następujących spółek: KGHM, XTB, Bogdanka, Jujubee.


exante logoPartnerem portalu comparic.pl jest broker EXANTE oferujący dostęp DMA (Direct Market Access) do 50 światowych giełd akcji i ETF na jednym wielowalutowym rachunku. 

Załóż bezpłatny rachunek inwestycyjny już teraz!

Wig20 na nieznacznym minusie!

Z grona komponentów WIG20, po 30 minutach od otwarcia sesji najlepiej radzą sobie akcje Grupa Kęty (+5,52%), najmocniej traci JSW (-1,74%).

Notowania komponentów wig20 po 30 minutach handlu
Notowania komponentów wig20 po 30 minutach handlu. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Wystartował Konkurs Invest Cuffs 2023! Oddaj głos na swoich faworytów

Walory CD Projekt z największym obrotem na giełdzie

Po 30 minutach handlu, największe obroty odnotowano na walorach CD Projekt i wynoszą one ponad 10,6 mln zł. Nieznacznie mniejsze obroty odnotowano na akcjach drugiego w zestawieniu PKN Orlen (5,6 mln zł.).

Spółki z GPW z najwyższym obrotem po 30 minutach handlu
Spółki z GPW z najwyższym obrotem po 30 minutach handlu. Źródło: stooq.pl

exante logoPartnerem portalu comparic.pl jest broker EXANTE oferujący dostęp DMA (Direct Market Access) do 50 światowych giełd akcji i ETF na jednym wielowalutowym rachunku. 

Załóż bezpłatny rachunek inwestycyjny już teraz!

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułJedna trzecia Amerykanów została okradziona z kryptowalut. Raport od Kaspersky
Następny artykułKurs franka szwajcarskiego w górę po podwyżce stóp SNB
Ukończył Analitykę Gospodarczą na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Pracował jako analityk sprzedaży, asystent projektów. Posiada doświadczenie w projektach dla budownictwa i handlu detalicznego, a także Healthcare prowadzonych w Polsce i innych krajach (głównie w Europie Wschodniej). Specjalizuje się w analizie wielkości i struktury rynku oraz tworzeniu prognoz rozwoju z wykorzystaniem modeli ekonometrycznych. Od 8 lat pasjonuje się i inwestuje na GPW i NewConnect. Zwolennik analizy fundamentalnej. Nie rozstaje się z arkuszem notowań w godzinach 9-17.