Naga MarketsPodczas środowego otwarcia handlu przy ulicy Książęcej, indeks WIG20 osuwa się o 0,3% i pozostaje w zakresie lokalnych minimów. Liderem sesji w godzinach przedpołudniowych są akcje CCC zyskujące 0,7%, najsilniej traci natomiast Santander Bank Polska, osuwający się o niemal 2%. Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych informacji ze spółek GPW.


WIG20 bez poważniejszych zmian, nadal brak zdecydowania

Indeks WIG20 w środę powraca pod 2320 pkt., w średnim terminie sytuacja techniczna nie ulega wyraźniejszej zmianie. Notowania są nadal blokowane przez strefę konsolidacji, w której kluczową rolę odgrywa wsparcie w okolicach okrągłego poziomu 2300 pkt. Dopiero jeżeli zostałby wybity inwestorzy mogą mieć większe powody do obaw odnośnie kondycji polskiego benchmarku giełdowego.

Podsumowanie najważniejszych wydarzeń dotyczących polskich spółek notowanych na GPW oraz przygotowanie do sesji w porannym programie Comparic24.tv:

Akcje Santander na ważnych minimach, CCC liderem sesji

W środowe przedpołudnie akcje Santander Bank Polska osuwają się o niemal 2% i testują minima z maja 2019 roku pod poziomem 350 złotych. Ostatni kontakt z poziomem zapewnił silniejsze odbicie, jednak w tym momencie presja podażowa wydaje się być zdecydowanie silniejsza. Gdyby zielona strefa została pokonana, wtedy SPL otwiera sobie drogę do minimów z listopada i grudnia, zlokalizowanych o niespełna 10 złotych niżej:

Santander Bank Polska traci w trakcie środowego otwarcia
Santander Bank Polska traci w trakcie środowego otwarcia

Liderem wzrostów w środę są natomiast akcje CCC, w przypadku spółki nie widać jednak większej zmienności. Kolejny dzień z rzędu aprecjację blokuje 155 zł, a wykres porusza się w okolicach tegorocznych minimów wyznaczanych w maju oraz w czerwcu. Poranne wzrosty sprzedawcy obuwia nie są więc wyraźnym zwycięstwem.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here