Naga MarketsWIG20 testował poziom 2100 pkt. Czas na krótkoterminową korektę?W obliczu umacniającego się dolara indeks S&P 500 w USA notował w poniedziałek korektę spadkową po piątkowym osiągnięciu historycznych szczytów. Remisowo dzień zakończył również WIG20, chwilowo testujący poziom 2100 pkt. (najwyższy od lutego 2020 r.). Liderem pierwszej sesji tygodnia wśród spółek indeksu polskich blue chipów był rosnący o kilka procent CD Projekt, po stronie spadkowiczów znalazły się natomiast akcje KGHM oraz LPP. Michał Palaczyk w programie Sygnały Dnia przygląda się obecnej sytuacji na GPW oraz szerszemu otoczeniu rynkowemu.

  • WIG20 trzyma się najwyższych poziomów od lutego, kiedy rozpoczęły się pandemiczne spadki
  • Michał Palaczyk porusza także kwestię bitcoina oraz Tesli, które w ostatnim czasie są bardzo silnie kupowane przez inwestorów detalicznych
  • W magazynie również informacje o aktualnej sytuacji Intercars oraz Mabion

Te artykuły również Cię zainteresują
Akcje CD Projekt i Pekao liderem poniedziałkowych wzrostów

Chociaż kurs akcji CD Projekt nie kończył dnia na poziomach wyraźnie wskazujących odbicie od obecnych dołków, to rosnąc o 2,54% okazał się liderem poniedziałkowych wzrostów. Po stronie spadkowiczów dominowały natomiast akcje KGHM oraz LPP tracące kolejno 3,3% oraz 2,8%. Pod względem wysokości obrotu najwięcej działo się jednak na wykresie PGE oraz Tauron generujących najwyższe wolumeny.

Technicznie CD Projekt nadal testuje dołki z 14 grudnia, kiedy spadał do najniższych poziomów od marca 2020. Jeżeli strefa ta zostałaby ostatecznie wybita, wtedy nie można wykluczyć dalszej i silniejszej deprecjacji.

WIG20 ma za sobą niezwykle ciekawą sesję, ta zostawiła po sobie jednak bardzo niewidoczny ślad zamykając się w miejscu otwarcia. Nie jest to wskaźnik kierunkowy, może przypominać jednak coś co pojawiło się 9 grudnia ubiegłego roku. Tym razem jest podobnie i test poziomu 2100 pkt. mógł zakomunikować rozpoczęcie krótkoterminowej korekty na WIG20 – komentował Michał Palaczyk.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here