Naga Markets

WIG20 stracił wczoraj 0,35 proc. Rosnące napięcie w regionie budzi niepokój inwestorów Czwartkowa sesja przyniosła ponowne osłabienie nastrojów na krajowym rynku, aczkolwiek skala zniżki jest niewielka. Wczorajsza krótka szpulka na wykresie dziennym samodzielnie niewiele wnosi, ale z perspektywy ostatnich dni wraz ze środową sesją sprawiają wrażenie przystanku przed pogłębieniem spadku. Kurs pozostaje poniżej średniej 15-sesyjnej, wskaźnik MACD jest bliski spadkowego przecięcia linii sygnalnej.

Notowania indeksu WIG20 odnotowały niewielką zniżkę

Na wykresie 60-min w ramach bieżącego trendu spadkowego kurs przeszedł w fazę lokalnej konsolidacji. Ostatnie ekstrema cenowe określają potencjalne wsparcie i opór w pobliżu 2303 i 2348 pkt. Niskie wartości ADX (poniżej obu linii DMI) potwierdzają fazę trendu bocznego. W grupie spółek indeksu bazowego bardzo słabe zachowanie odnotowały akcje spółek handlowych, ze wskazaniem na LPP co w niektórych komentarzach jest tłumaczone obecnością tej firmy na rynku rosyjskim i ukraińskim oraz rosnących napięć w tym regionie.FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie dziennym

W słabej kondycji pozostają giełdy amerykańskie, co może rzucić dziś cień na sentyment do europejskich akcji, w tym do polskich, zwłaszcza w obrębie największych spółek podatnych na przepływy kapitału zagranicznego. Poranne notowania kontraktów terminowych na główne indeksy zachodnie implikują zdecydowanie spadkowy początek sesji dla FW20.

FW20 w układzie 60-minutowym
FW20 w układzie 60-minutowym

Autor: Marcin Brendota

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>XTB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here