Naga MarketsWig20 stracił w ubiegłym tygodniu 1,66%. Duża zmienność na rynkachTrzeci tydzień z notowaniami giełdowymi w 2021 roku przyniósł na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniósł umiarkowane spadki. Wig20, zakończył 5-dniowy okres 1,66% na minusie. Po ponad 4% korekcie z ubiegłego tygodnia, obserwowaliśmy ciąg dalszy spadków na głównych indeksach. Kurs zamknięcia podczas piątkowej sesji wyniósł 1952 punkty.

  • Wig20 stracił w tygodniu od 18 stycznia do 22 stycznia 1,66%.
  • Sesja 19 stycznia zakończona na ponad 2% minusie.
  • Początek tygodnia wiązał się z testem okrągłego poziomu 2050 punktów.
  • Umiarkowane obroty w trzech pierwszych tygodniach stycznia.

Wig20 w trakcie ostatnich pięciu sesji stracił, amerykański S&P500 i niemiecki DAX na plusie

Zestawiając dane z ostatnich 5 sesji giełdowych, widzimy, iż Wig20, który stracił 1,66% zachowywał się zdecydowanie słabiej od niemieckiego DAXa, który zyskał w tym okresie nieco blisko 1%, a także amerykańskiego indeksu S&P500 zrzeszającego 500 spółek z największą kapitalizacją za Oceanem, który zakończył tydzień również z bilansem +1,5%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz również: Rok 2020 w liczbach na GPW i NewConnect. Wig20 kończy rok blisko 8% pod kreską!

Warto wspomnieć, iż w trakcie zakończonego już tygodnia, Wig20 wrócił na moment w okolice poziomu 2050 punktów, jednak paliwo do wzrostów skończyło się już w drugiej części wtorkowej sesji. Informacje o masowych szczepieniach i kolejnych produktach dopuszczonych do dystrybucji sprawiają, że w ostatnim czasie na rynkach dominował kolor zielony, jednak ostatnie sesje to już korekta spadkowa, która w końcówce tygodnia nabrała tempa.

Porównanie notowań Wig20, DAX oraz S&P500 z ubiegłego tygodnia. Źródło: stooq.pl

Po tygodniu mocnych spadków, Wig20 ciągle w korekcie

W 5-dniowym tygodniu, zakończonym przed dwoma dniami na rynkach finansowych obserwowaliśmy sporą zmienność. W trakcie jednej z sesji indeks Wig20 tracił nawet ponad 2%. Taki stan rzeczy doprowadził do kontynuacji odbicia od najbliższego oporu, w okolicach 2100 punktów, który na ten moment pozostaje niezdobyty, a indeks wrócił w końcówce tygodnia w okolice bariery 1950 punktów.

Zobacz również: Obroty na parkiecie głównym GPW wzrosły w 2020 roku o 59% w porównaniu z rokiem 2019!

Amplituda zmian na indeksie (różnica pomiędzy minimum i maksimum) była bardzo duża. Wyniosła aż 113 punktów czyli mniej więcej 5,5% w zestawieniu z aktualnym kursem indeksu. To kolejny tydzień tydzień, ze sporą zmiennością, tym razem kierunek zmian był jednak widoczny od poniedziałku do piątku.

Notowania Wig20 w interwale tygodniowym. Źródło: tradingview.com

JSW liderem wzrostów, Allegro spadków

Ubiegły, spadkowy tydzień na indeksie Wig20, wiązał się ze słabą postawą jego komponentów.

Liderem wzrostów okazały się walory spółki JSW, skala wzrostów była jednak zdecydowanie większa, bo po 2 dniach nowego tygodnia akcje zyskały łącznie ponad 30%. Akcje spółki w całym tygodniu zyskały jednak “zaledwie” nieco ponad 13%, wyprzedzając w rankingu wzrostów Dino Polska (+4,89%) oraz CCC (+4,23%).

Notowania komponentów indeksu Wig20 z ostatniego tygodnia. Źródło: biznesradar.pl

Najsłabiej poradziły sobie walory Allegro, które zakończyły tydzień nieznacznie poniżej poziomu wsparcia, tracąc nieco ponad 5%. Kolejny tydzień z rzędu traciły również walory KGHM (-5,15%), które były liderem wzrostów w analogicznym zestawieniu 2 tygodnie wcześniej oraz PKOBP (-3,1%).

Przypominam o niedawnej zmianie w indeksie Wig20. Walory Asseco Poland zastąpiły w indeksie akcje Play Communications.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here