Naga MarketsWig20 stracił w ubiegłym tygodniu 1,33%. Niewielka zmienność na rynkachKolejny tydzień z notowaniami giełdowymi w 2021 roku przyniósł na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniósł umiarkowane spadki. Wig20, zakończył 5-dniowy okres 1,33% na minusie. Po niezłej postawie głównych indeksów z ubiegłego tygodnia, obserwowaliśmy spadek zmienności na rynkach i wyczekiwanie inwestorów na kolejne bardziej dynamiczne ruchy.

  • Wig20 stracił w tygodniu od 7 do 11 czerwca 1,33%. 
  • Umiarkowana zmienność na GPW, w tygodniu miały miejsce 4 sesje spadkowe i jedna wzrostowa.
  • Niewielkie obroty na parkiecie głównym GPW.

Tydzień z niewielką zmiennością na rynkach finansowych

Ostatni tydzień na giełdach przyniósł umiarkowaną zmienność. Zestawiając dane z ostatnich 5 sesji giełdowych (dla Polski), widzimy, iż Wig20 pokazał zdecydowanie najsłabszą postawę z analizowanych indeksów co wiązało się z ponad 1-procentowym spadkiem. Niemiecki DAX, japoński Nikkei225 czy amerykański S&P500 kończyły tydzień w okolicach zera.Zobacz również: Rok 2020 w liczbach na GPW i NewConnect. Wig20 kończy rok blisko 8% pod kreską!

Umiarkowana zmienność indeksów w ubiegłym tygodniu
Porównanie notowań Wig20, DAX oraz S&P500 z ubiegłego tygodnia. Źródło: stooq.pl

Po tygodniu umiarkowanych wzrostów, Wig20 traci blisko 30 punktów!

W 5-dniowym tygodniu, zakończonym w piątek na rynkach finansowych obserwowaliśmy utrzymanie niewielkiej zmienności w porównaniu do tej tydzień wcześniej. Zaledwie 1 sesja wzrostowa i 4 spadkowe, doprowadziły Wig20 do poziomu 2224 punktów, czyli blisko 30 punktów niżej, niż na zamknięciu piątkowej sesji tydzień wcześniej.

Zobacz również: Obroty na parkiecie głównym GPW wzrosły w 2020 roku o 59% w porównaniu z rokiem 2019!

Amplituda zmian na indeksie (różnica pomiędzy minimum i maksimum) była zdecydowanie mniejsza od tej z ubiegłego tygodnia. Wyniosła mniej więcej 63 punkty, czyli mniej więcej 3% w zestawieniu z aktualnym kursem indeksu, czyli o 20 punktów więcej niż przed tygodniem.

Spadki na polskich indeksach w ubiegłym tygodniu
Notowania Wig20 w interwale tygodniowym. Źródło: tradingview.com

CD Projekt liderem wzrostów w gronie komponentów Wig20!

W gronie komponentów indeksu zrzeszającego 20 spółek z największą kapitalizacją w Polsce, w ubiegłym tygodniu najlepiej poradziły sobie walory CD Projekt, które zyskały ponad 8%. Ponad 1% zyskały akcje Lotos, nieznacznie na plusie tydzień zakończyły także walory Pekao oraz PZU.

CD Projekt z blisko 9% wzrostem w ubiegłym tygodniu
Stopa zwrotu komponentów indeksu wig20 w ostatnim tygodniu. Źródło: biznesradar.pl

Aż 16 z 20 spółek wchodzących w skład indeksu straciło na wartości. O ponad 7% spadły akcje Dino Polska (lider spadków) oraz SanPl. Słabo poradziły sobie także walory Mercator Medical (-5,07), a także spółek energetycznych PGE oraz Tauron.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje spółek giełdowych | akcje gpw | dax 30 prognoza | co to jest płatność blik | notowania pkn orlen |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here