Naga MarketsWig20 stracił w ubiegłym tygodniu 1,06%. Niewielka zmienność na rynkachKolejny tydzień z notowaniami giełdowymi w 2021 roku przyniósł na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniósł umiarkowane spadki. Wig20, zakończył 5-dniowy okres 1,06% na minusie Po nieznacznej korekcie wzrostowej z ubiegłego tygodnia, obserwowaliśmy spadki na głównych indeksach. Kurs zamknięcia podczas piątkowej sesji wyniósł 1937 punktów.

  • Wig20 stracił w tygodniu od 8 do 12 lutego 1,06%.
  • Sesja 11 lutego zakończona na blisko 2% plusie.
  • Początek tygodnia wiązał się z testem okrągłego poziomu 1900 punktów.
  • Umiarkowane obroty w pierwszym drugim lutego.

Wig20 w trakcie ostatnich pięciu sesji nieznacznie stracił, amerykański S&P500 i niemiecki DAX z mniejszym spadkiem

Zestawiając dane z ostatnich 5 sesji giełdowych, widzimy, iż Wig20, który stracił nieco ponad 1% zachowywał się słabiej od niemieckiego DAXa, który stracił w tym okresie około 0,6%, a także amerykańskiego indeksu S&P500 zrzeszającego 500 spółek z największą kapitalizacją za Oceanem, który zakończył tydzień również z zerowym bilansem.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz również: Rok 2020 w liczbach na GPW i NewConnect. Wig20 kończy rok blisko 8% pod kreską!

Porównanie notowań Wig20, DAX oraz S&P500 z ubiegłego tygodnia. Źródło: stooq.pl

Po tygodniu nieznacznych wzrostów, Wig20 spada poniżej 1950 punktów

W 5-dniowym tygodniu, zakończonym przed dwoma dniami na rynkach finansowych obserwowaliśmy zdecydowanie mniejszą zmienność niż tydzień wcześniej. Tylko w czwartek obserwowaliśmy sesję wzrostową, a cztery spadkowe sesje, sprawiły, że indeks kończy tydzień mniej więcej 20 punktów niżej niż poprzedni. Poziom 2000 punków, testowany przed kilkoma tygodniami na ten moment w dalszym ciągu pozostaje niezdobyty.

Zobacz również: Obroty na parkiecie głównym GPW wzrosły w 2020 roku o 59% w porównaniu z rokiem 2019!

Amplituda zmian na indeksie (różnica pomiędzy minimum i maksimum) była podobna do tej z ubiegłego tygodnia. Wyniosła zaledwie 65 punktów, czyli mniej więcej 3% w zestawieniu z aktualnym kursem indeksu.

Notowania Wig20 w interwale tygodniowym. Źródło: tradingview.com

JSW liderem wzrostów, CD Projekt spadków

Ubiegły, spadkowy tydzień na indeksie Wig20, wiązał się z umiarkowaną postawą jego komponentów. 10 z nich zyskiwało, tyle samo traciło na wartości.

Liderem wzrostów okazały się walory spółki JSW. Walory w całym tygodniu zyskały blisko 10%, wyprzedzając w rankingu wzrostów CCC (+5,46%) oraz LPP (+2,59%).

Notowania komponentów indeksu Wig20 z ostatniego tygodnia. Źródło: biznesradar.pl

Najsłabiej poradziły sobie walory CD Projekt, które zakończyły tydzień na ponad 10-procentowym minusie. Kolejny tydzień z rzędu traciły również walory Tauron (-3,42%) oraz Orange Polska (-2,88%).

Przypominam o niedawnej zmianie w indeksie Wig20. Walory Asseco Poland zastąpiły w indeksie akcje Play Communications.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here