Naga MarketsWig20 stracił w ubiegłym tygodniu 0,22%. Spora zmienność na rynkachKolejny tydzień z notowaniami giełdowymi w 2021 roku przyniósł na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniósł nieznaczne spadki. Wig20, zakończył 5-dniowy okres 0,22% na minusie. Po niezłej postawie głównych indeksów i sporych wzrostach z ubiegłego tygodnia, obserwowaliśmy sporą zmienność na rynkach spowodowaną przede wszystkim korektą spadkową w Stanach Zjednoczonych.

  • Wig20 stracił w tygodniu od 10 do 14 maja 0,22%. 
  • Początek tygodnia przyniósł wzrost w okolice 2150 punktów, jednak nie udało się utrzymać tych poziomów.
  • Mimo sporej zmienności na rynkach, obroty na GPW są niższe niż w analogicznym okresie przed rokiem.

Wig20 w trakcie ostatnich pięciu sesji stracił, niezła postawa niemieckiego Daxa

Ostatni tydzień na giełdach przyniósł nieznaczne spadki. Zestawiając dane z ostatnich 5 sesji giełdowych, widzimy, iż Wig20 osiągnął podobną zmienność co amerykański S&P500, natomiast zdecydowanie lepiej poradził sobie niemiecki DAX, który w końcówce tygodnia odrobił większą część strat.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz również: Rok 2020 w liczbach na GPW i NewConnect. Wig20 kończy rok blisko 8% pod kreską!

Niezła końcówka ubiegłego tygodnia na indeksach
Porównanie notowań Wig20, DAX oraz S&P500 z ubiegłego tygodnia. Źródło: stooq.pl

Po tygodniu mocnych wzrostów, Wig20 traci niecałe 5 punktów!

W 5-dniowym tygodniu, zakończonym w piątek na rynkach finansowych obserwowaliśmy podobną zmienność do tej tydzień wcześniej. 2 sesja wzrostowe i 3 spadkowe, przy większej skali tych drugich, doprowadziły Wig20 do poziomu 2092 punktów, czyli raptem kilka punktów niżej, niż na zamknięciu piątkowej sesji tydzień wcześniej.

Zobacz również: Obroty na parkiecie głównym GPW wzrosły w 2020 roku o 59% w porównaniu z rokiem 2019!

Amplituda zmian na indeksie (różnica pomiędzy minimum i maksimum) była podobna do tej z ubiegłego tygodnia. Wyniosła mniej więcej 93 punkty, czyli mniej więcej 5% w zestawieniu z aktualnym kursem indeksu.

Wig20 kończy tydzień na niewielkim minusie
Notowania Wig20 w interwale tygodniowym. Źródło: tradingview.com

PKN Orlen liderem wzrostów w gronie komponentów Wig20!

W gronie komponentów indeksu zrzeszającego 20 spółek z największą kapitalizacją w Polsce, w ubiegłym tygodniu najlepiej poradziły sobie walory PKN Orlen, które zyskały ponad 9%. Ponad 6% zyskały także akcje CCC oraz Dino Polska.

PKN Orlen zyskał w ubiegłym tygodniu ponad 9%!
Stopa zwrotu komponentów indeksu wig20 w ostatnim tygodniu. Źródło: biznesradar.pl

7 z 20 spółek wchodzących w skład indeksu zyskało na wartości. O ponad 5% spadły akcje PGNiG, mocno traciły również walory Allegro (-4,48%) – w tym przypadku jednak podobnie obserwowaliśmy niezłą końcówkę tygodnia. Akcje spółki z największą kapitalizacją na GPW zyskały tylko w piątek mniej więcej 2,3%!

invest

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje spółek giełdowych | akcje gpw | dax 30 prognoza | co to jest płatność blik | notowania pkn orlen |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here