Naga MarketsWig20 stracił w ubiegłym tygodniu 0,02%. Wzrost zmienności na rynkachKolejny tydzień z notowaniami giełdowymi w 2021 roku przyniósł na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniósł umiarkowane spadki. Wig20, zakończył 5-dniowy okres 0,02% na minusie. Po kiepskiej postawie głównych indeksów z ubiegłego tygodnia, obserwowaliśmy wzrost zmienności na rynkach, jednak kierunek zmian w dalszym ciągu nie jest rozstrzygnięty.

  • Wig20 stracił w tygodniu od 5 do 9 lipca 0,02%. 
  • Spora zmienność na GPW, w tygodniu miały miejsce 3 sesje wzrostowe i 1 spadkowa.
  • Nieco wyższe obroty niż w ubiegłym tygodniu na parkiecie głównym GPW.

Tydzień ze sporą zmiennością na rynkach finansowych

Ostatni tydzień na giełdach przyniósł zdecydowany wzrost zmienności. Zestawiając dane z ostatnich 5 sesji giełdowych, widzimy, iż Wig20 pokazał podobną postawę do amerykańskiego indeksu S&P500 i nieznacznie stracił. Nieco lepiej poradził sobie niemiecki DAX, który zyskał blisko 0,5%. Najsłabszą postawę pokazał azjatycki indeks Nikkei, który stracił w ubiegłym tygodniu nieco ponad 2%.Zobacz również: Rok 2020 w liczbach na GPW i NewConnect. Wig20 kończy rok blisko 8% pod kreską!

Wzrost zmienności na giełdach w ubiegłym tygodniu
Porównanie notowań Wig20, DAX oraz S&P500 z ubiegłego tygodnia. Źródło: stooq.pl

Po tygodniu umiarkowanych wzrostów, Wig20 niecały 1 punkt!

W 5-dniowym tygodniu, zakończonym w piątek na rynkach finansowych obserwowaliśmy wzrost zmienności w porównaniu do ospałych sesji wcześniej. 3 sesje wzrostowe i 2 spadkowe, doprowadziły Wig20 do poziomu 2251 punktów, czyli blisko 1 punkt niżej, niż na zamknięciu piątkowej sesji tydzień wcześniej.

Zobacz również: Obroty na parkiecie głównym GPW wzrosły w 2020 roku o 59% w porównaniu z rokiem 2019!

Amplituda zmian na indeksie (różnica pomiędzy minimum i maksimum) była zdecydowanie mniejsza od tej z ubiegłego tygodnia. Wyniosła mniej więcej 64 punkty, czyli mniej więcej 3% w zestawieniu z aktualnym kursem indeksu.

Nieznaczny spadek indeksu wig20 w ubiegłym tygodniu
Notowania Wig20 w interwale tygodniowym. Źródło: tradingview.com

LPP liderem wzrostów w gronie komponentów Wig20!

W gronie komponentów indeksu zrzeszającego 20 spółek z największą kapitalizacją w Polsce, w ubiegłym tygodniu najlepiej poradziły sobie walory LPP, które zyskały ponad 7%. Ponad 5% zyskały akcje Allegro oraz Mercator Medical, nieźle poradziły sobie także walory Orange Polska i Cyfrowy Polsat.

LPP z największym wzrostem w ubiegłym tygodniu
Stopa zwrotu komponentów indeksu wig20 w ostatnim tygodniu. Źródło: biznesradar.pl

Aż 11 z 20 spółek wchodzących w skład indeksu straciło na wartości. O ponad 3% spadły akcje PKN Orlen (lider spadków) oraz Tauron. Słabo poradziły sobie także walory PEKAO (-2,1%), a także Lotos (-2,04%).

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje spółek giełdowych | akcje gpw | dax 30 prognoza | co to jest płatność blik | notowania pkn orlen |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here