Naga Markets

WIG20 stracił w środę 0,45%! Zaledwie 1 spółka z rocznym rekordem notowań1 spółka z parkietu GPW osiągnęła podczas czwartkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Dzisiejszym “rekordzistą” został Mobruk, którego akcje drożały na zamknięciu o blisko 7%. Liderem wzrostów na zamknięciu był Ursus, a akcje spółki drożały o ponad 77%.

  • 1 spółka osiągnęła podczas czwartkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. 
  • Największe obroty na GPW zanotowały walory CD Projekt – 232 mln zł. 

Zobacz również: Letus z umową w zakresie montażu paneli fotowoltaicznych. Kurs akcji wystrzelił!Nagranie z zamknięcia czwartkowych notowań, można obejrzeć poniżej. Cykl nagrań “Zamknięcie sesji na GPW” odbywa się codziennie, od godziny 16:45 i można go oglądać na żywo na stronie głównej Comparic.

Program prowadzi redaktor Marcin Podlacki. Partnerem audycji jest Giełda Papierów Wartościowych z siedzibą w Warszawie.

Nieznaczne spadki na głównych indeksach GPW

Czwartkowa sesja na GPW zakończyła się na bardzo nieznacznym minusie. WIG20 stracił na zamknięciu 0,45%, a WIG zakończył sesję 0,37% na minusie. 1 spółka w trakcie lub na zakończeniu notowań odnotowała najwyższy pułap z ostatnich 12 miesięcy. Mobruk zyskał na zamknięciu blisko 7%.

Aż 24 spółki odnotowały w czwartek najniższy poziom w ostatnich 12 miesiącach. W ich gronie znalazły się też spółki z Wigu20, należy wspomnieć między innymi PKOBP, Pekao, czy Alior Bank.

Zobacz również: Duzi inwestorzy obserwują poczynania giełdowe tych mniejszych, w celu optymalizacji swojej strategii

XTB

CD Projekt liderem w zestawieniu dziennych obrotów

Czwartkowa sesja na GPW charakteryzowała się sporą zmiennością oraz wysokimi obrotami. Przekroczyły one 1,21 mld zł. Najbardziej popularne były walory CD Projekt, które zakończyły wtorkową sesję 6,95% na plusie. Obrót na akcjach spółki wyniósł ponad 232 mln zł. i był znacznie wyższy od drugiego w rankingu Allegro, z obrotami na poziomie 129 mln zł. W gronie 10 najbardziej aktywnych, znalazło się miejsce także dla Mercator Medical.

Największe obroty podczas czwartkowej sesji. Źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here