Naga MarketsSytuacja na warszawskim parkiecie w drugiej połowie tygodnia uległa diametralnej zmianie – po mocnych wzrostach w poniedziałek i stabilizacji notowań we wtorek i środę, w czwartek WIG20 stracił na wartości prawie 1,0%. Indeks odbił się więc od najbliższego oporu jakim jest poziom 1 750 pkt., co może być negatywnym sygnałem słabości krajowego parkietu, tym bardziej iż wczorajsze spadki miały miejsce w pozytywnym otoczeniu zewnętrznym.

Indeks odbił się więc od najbliższego oporu jakim jest poziom 1 750 pkt.

Blue chipy mogły mocno reagować na gwałtowne przyspieszenie liczby nowych zachorowań na COVID-19 w kraju, co można obserwować było po zachowaniu poszczególnych sektorów. Jedynymi spółkami na plusie były CD Projekt oraz Orange PL. Bez zmian notowań zakończyły sesję Cyfrowy Polsat oraz Play. Silne spadki były udziałem spółek odzieżowo-obuwniczych, JSW, Aliora, energetyki oraz KGHM, a więc bardziej cyklicznych podmiotów.

Z analogiczną sytuacją mieliśmy do czynienia także na szerokim parkiecie, gdzie zyskiwały głównie spółki z obszarów ochrony zdrowia i gamingu, a traciły podmioty mocniej eksponowane na krajową koniunkturę gospodarczą. Diametralnie odmiennie wyglądał przebieg sesji na rynkach bazowych. Inwestorzy w Europie, jak i Stanach Zjednoczonych pozytywnie reagowali na poprawę perspektyw wdrożenia w USA nowego pakietu fiskalnego.

Główne indeksy akcji zyskiwały ok. 0,5-1,0%, a ponad 3,0% wzrastały kwotowania ropy naftowej. Rynki nie zwracały więc wczoraj uwagi na kolejne rekordy liczby nowych zachorowań na COVID-19 (wczoraj prawie 350 tys. nowych przypadków na całym świecie).

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Z uwagi na brak istotniejszych publikacji danych makroekonomicznych na przebieg sesji, podobniej jak w czwartek, wpływać będą doniesienia o negocjacji pakietu fiskalnego w Stanach Zjednoczonych oraz ewentualne informacje odnośnie rozwoju pandemii COVID-19 na świecie.

Notowania indeksów (ostatnie 12-mcy)

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here