Naga Markets

Czwartek na głównych rynkach akcji przyniósł kontynuację zdecydowanej przewagi podaży, co było wynikiem nasilenia się dobrze już znanych czynników niepewności. Inwestorzy negatywnie odebrali malejące prawdopodobieństwo porozumienia w kwestii planu stymulacji fiskalnej w USA po komentarzu sekretarza skarbu USA Stevena Mnuchina, a także wzrosły obawy o globalny lockdown po tym jak lokalne ograniczenia nie przynoszą wymiernych efektów.

Na głównych rynkach akcji kontynuacja zdecydowanej przewagi podaży

Ostatecznie indeksy w Europie Zachodniej kończyły dzień z ponad 2,0% spadkami. W powyższe wpisywał się krajowy parkiet gdzie WIG20 stracił 2,55%, a przed stratą przekraczającą 3,0% ratowały go notowania Allegro oraz Dino Polska. O ile segment średnich i mniejszych spółek zachowywały się relatywnie lepiej, straty nadal przekraczały 1,5%. Natomiast wśród sektorów jedną grupą z dodatnim wynikiem byłym spółki medyczne, co było odpowiedzią na znaczy wzrost zachorowań na Covid-19 w Polsce.Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Piątkowe kalendarium makroekonomiczne poza odczytami odnośnie inflacji konsumenckiej w strefie euro również zostanie zdominowane przez odczyty zza oceanu, gdzie zostaną opublikowane między innymi: sprzedaż detaliczna za wrzesień, produkcja przemysłowa oraz Indeks Uniwersytetu Michgan, który pozwala na ocenę potencjału nabywczego amerykańskich konsumentów.

Dodatkowo po pierwszym dniu rozmów, dziś na rynek mogą napłynąć wnioski i postulaty ze szczytu UE, na którym liderzy państw członkowskich debatują głównie w trzech kwestiach: stanowisku negocjacyjnym ws. Brexit, koordynacji działań związanych z pandemią, a także odnośnie nowych celów redukcji gazów cieplarnianych w perspektywie 2030 roku.

Biorąc pod uwagę umiarkowanie negatywne zakończenie wczorajszego handlu za oceanem, ujemne wyniki dzisiejszej sesji azjatyckiej oraz utrzymującą się rynkową niepewność, trudno oczekiwać zdecydowanego powrotu popytu na rynek akcji przed weekendem. Ciekawie zapowiada się sesja w przypadku krajowych blue chips, których indeks z impetem przełamał wsparcie w okolicach 1660 pkt, które teraz będzie z kolei silnym oporem. Z punktu widzenia analizy technicznej kolejne wsparcie zlokalizowane wyznaczyły lokalne minima z kwietnia i maja, które znajdują się w okolicy poziomu 1550-60 pkt.

Z kolei w przypadku najmniejszych spółek najbliższym rejonem gdzie sWIG80 mógłby zatrzymać się w trendzie spadkowym to 13 225 pkt., a więc blisko 3,0% niżej względem czwartkowego zamknięcia.

Notowania indeksów (ostatnie 12-mcy)

Warto przeczytać również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here