Naga MarketsWig20 stracił 2,44% we wrześniu. Świetna postawa walorów JSW (+34%), słaba Allegro (-20%)Wrzesień na GPW przebiegał pod znakiem niedźwiedzi. Główne indeksy GPW nieznacznie straciły na wartości. WIG20 zakończył miesiąc z bilansem -2,44%, WIG stracił 0,83%, mWIG40 zyskał 0,37%, a sWIG80 zyskał 0,31%. 11 z 20 komponentów wchodzących w skład indeksu wig20 zyskało na wartości. Najlepiej poradziły sobie walory JSW (+34%), a najsłabiej Allegro (-20%).

  • Nieznaczne spadki na GPW we wrześniu.
  • W gronie komponentów Wig20, najmocniej zyskały akcje JSW (+34%), a najmocniej traciły walory Allegro (-20%).
  • Lepsza postawa w gronie mniejszych spółek, sWig80 i mWig40 nieznacznie zyskały na wartości.

Wig20 pod kreską we wrześniu. Czy w październiku uda się odrobić straty?

Wrzesień przyniósł spadki na światowych giełdach. Ucierpiał również polski parkiet, jednak spadek nieco przekraczający 2% na koniec miesiąca na indeksie wig20, nie był aż tak duży, jak innych głównych amerykańskich czy europejskich indeksów. Po 20 września obserwowaliśmy nieudaną próbę odrobienia strat, a kolejna jest inicjowana podczas pierwszej sesji października. Spoglądając jednak na dane makroekonomiczne, w tym rekordowy odczyt dotyczący inflacji w Polsce (5,8%), a także rosnące odczyty nowych przypadków zachorowań na koronawirusa, sytuacja ciągle nie wydaje się jednoznaczna.Co może przynieść październik? Czas pokaże, próba odrabiania strat została podjęta, do sukcesu potrzebujemy jednak zdecydowanie więcej, a mianowicie wybicia górą oporu, który na wykresie jest w okolicach 2360 punktów.

Wig20 pod kreską we wrześniu. Czy w październiku uda się odrobić straty?
Notowania wig20 z września. Źródło: tradingview.com

Zobacz również: Ekopol z rekordowymi wynikami. Wzrost przychodów o 101,2%, zysku netto o 555,9%!

Walory JSW zyskały we wrześniu aż 34%! Allegro 20% pod kreską.

Mimo spadków na Wigu20, nie wszystkie komponenty indeksu radziły sobie słabo. Co więcej, większość z nich bo 11 z 20 zyskała na wartości. Najlepiej poradziły sobie walory Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW), które zyskały ponad 34%! To kolejny z rzędu dobry miesiąc dla spółki. Nieźle poradziły sobie także gamingowego giganta CD Projekt, które zyskały ponad 13%. Wrzesień nie był jednak udany dla pozostałych spółek z indeksu Wig.Games, był natomiast świetnym czasem dla kilkunastu mniejszych spółek produkujących gry, głównie z parkietu NewConnect (Drago Entertainmens, Madmind Studio czy Baked Games).

JSW z ponad 34% wzrostem we wrześniu!
Notowania składowych wig20 z miesiąca września. Źródło: businessradar.com

Aż 4 spółki wchodzące w skład indeksu wig20 straciły 10% lub więcej. Najsłabiej poradziły sobie akcje Allegro, które straciły aż 20%, a kurs zanurkował do poziomów poniżej istotnego wsparcia w okolicach 60 zł. Kilkanaście procent straciły akcje Mercator Medical (osiągnęły tym samym najniższy poziom w roku), sporo straciły także walory PGE i KGHM.

Autor poleca również:

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here