Naga Markets



WIG20 stracił 1%. USA planuje wprowadzić zakaz chińskich aplikacji społecznościowychWtorkowa sesja przyniosła delikatną korektę na globalnych rynkach akcji. Bijący w ostatnich dniach rekordy indeks Nasdaq stracił 0,9%, gdy S&P 500 przecenił się o 1,1% – nawet przy gorszych nastrojach wśród inwestorów spółki technologiczne były preferowane, a podczas sesji wyznaczyły kolejny z rzędu, historyczny rekord notowań.

Notowania złota ponownie potwierdzają swój trend wzrostowy

Korekcie na rynkach akcji towarzyszył wzrost notowań złota do poziomu 1810 USD, tym samym złoto pokonało poziomy wyznaczone pod koniec czerwca i potwierdziło trwający trend wzrostowy. Pozytywnie na notowania amerykańskich spółek technologicznych może oddziaływać wypowiedź sekretarza stanu USA Mike Pompeo o rozważaniach na temat wprowadzenia zakazu chińskich aplikacji społecznościowych.

Na giełdzie w Warszawie powstała rozbieżność pomiędzy zachowaniem dużych i małych spółek, WIG20 stracił 1%, MWIG40 spadł o 1,6%, a w tym samym czasie notowania SWIG80 wzrosły o 0,3%. Kolejny raz notowania małych spółek opierają się globalnym słabszym nastrojom. Warto zauważyć, że indeks SWIG80 zyskuje od początku roku już ponad 15%, podczas gdy duże (WIG20) i średnie (mWIG40) spółki cały czas mają jeszcze sporo do odrobienia do poziomów z początku roku. Ze spółek spoza WIG20, które notują ostatnio znaczący wzrost obrotów, ciekawa sesja miała miejsce na spółce Mercator. W pierwszej części sesji inwestorzy dyskontowali jeszcze podane dzień wcześniej informacje o nowych zamówieniach i papier zaliczył nowe historyczne maksimum przy poziomie 144 zł, po to by jednak w drugiej fazie sesji do głosu doszli realizujący zyski, spychając notowania na zamknięcie 19 zł niżej. Obroty były jedne z najwyższych na rynku i wyniosły 55 mln zł.

Z kolei 5%-owa korekta wydarzyła się na akcjach Biomed Lublin, która poinformowała o zamiarach emisji 6 mln akcji. Wysokie obroty (15 mln zł) vs. swoja średnia zanotował też ML System- spółka prowadząca działalność w obszarze odnawialnych źródeł energii. Ta spółka także w ostatnich dniach informowała o znaczących umowach. Dzienny wzrost na zamknięcie wyniósł 14,5%, jednak intraday spółka rosła o pow. 25%. Tu także w drugiej fazie sesji do głosu doszli realizujący zyski.

WIG w układzie dziennym

Autor poleca również: 



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here