Naga Marketsboombit kurs akcji 14 maja 2019Czwartkowe otwarcie notowań na GPW nie przynosi większych zmian dla indeksu WIG20, który nadal utrzymuje się nad wsparciem 2160 punktów. Na szerszym rynku dominują spółki gamingowe – Boombit kolejny dzień z rzędu znajduje się wśród liderów wzrostów, a dzisiaj dodatkowo wtóruje mu Ten Square Games. Wśród dwudziestu największych spółek najlepiej radzi sobie KGHM, najmocniej traci natomiast Cyfrowy Polsat.


Spółki gamingowe na topie – Boombit, Ten Square Games. Czy dołączy do nich CD Projekt?

Debiutujący w tym tygodniu na warszawskim parkiecie Boombit dokłada na czwartkowym otwarciu kolejne 4% do swojej wartości, a wtórujący mu Ten Square https://comparic.pl/category/gpw/ten-square-games/Games umacnia się o 3,4%. W tym samym czasie CD Projekt zyskuje skromne 0,33% i kontynuuje konsolidację rozpoczętą jeszcze w kwietniu. Cena przesuwa się „bezpieczenie” pomiędzy poziomami 200 i 220 złotych i dopiero wybicie tego relatywnie wąskiego zakresu pozwoli określić dalszą przyszłość głównego trendu.

W przypadku WIG20 sytuacja kolejny dzień z rzędu pozostaje bez zmian i indeks nadal testuje okolice 2160 punktów, gdzie rozrysowała się istotna strefa oporu. W tym samym czasie średnie ruchome rysują „złote przecięcie”, które może sygnalizować chęć dalszej deprecjacji:

Indeks WIG20 na wykresie dziennym
Indeks WIG20 na wykresie dziennym

Więcej na temat czwartkowego otwarcia GPW, WIG20 oraz głównych spółek w porannym przeglądzie rynku Adama Raka z Comparic24.tv:


Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

KGHM z największą aktywnością w trakcie przedpołudnia

KGHM publikował po środowym zamknięciu sesji wyniki za pierwszy kwartał 2019 roku. Spółka osiągnęła 552 mln zł zysku netto w trakcie pierwszych trzech miesięcy b.r., co jest wynikiem wyraźnie lepszym wobec 439 mln zł raportowanych rok wcześniej.

Dobre wyniki pomogły akcjom giganta wydobywczego i jego akcje zyskują niemal 2%, rysując na wykresie lukę wzrostową. Wśród inwestorów GPW, akcje KGHM są też obecnie najchętniej handlowanymi. Notowania testują jednak okolice strefy wsparcia/oporu, na wysokości której cena reagowała wielokrotnie na przestrzeni zeszłego roku. Wybicie poziomów pod 96 zł może być więc trudne i blokować próbę silniejszej korekty.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here