Naga Markets


Mocno jesteśmy wszyscy zaniepokojeni pogarszającą się sytuacją na Ukrainie, a informacje o wkroczeniu rosyjskich wojsk powodują sporą 2% przecenę na WIG20.

Czy jednak sytuacja techniczna indeksu wygląda źle?

Absolutnie nie. WIG20 jest w szerokim trendzie bocznym i dotarł do górnego ograniczenia tego trendu. Widać wyraźnie jak cena reagowała w 2013 roku na niego, gdzie stanowił wsparcie dla ceny, a później stał się oporem. Poprzednia przecena która sprowadziła indeks na 2 300 punktów zaczęła się właśnie z tego miejsca.

Obecnie kluczowym będzie zachowanie się ceny przy dotarciu do 2 416. Tam znajduje się lokalne wsparcie, które może zatrzymać przecenę. Jeśli tak się nie stanie, to prawdopodobny jest szybki ruch do 2 300 pkt.

Natomiast na razie wygląda to tylko na zwykłą korektę, które dzieje się w niezwykłych, niestety, okolicznościach.

WIG20 wykres dziennytokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSociete Generale: Odbicie na EUR/USD już wkrótce. Pytanie jak dalekie
Następny artykułS&P500 – potężna moc byków
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here