Naga MarketsWIG20 spadł o 0,6%: Tauron, Allegro i Pekao wśród najsilniej rosnących akcjiWczorajsza sesja na GPW zakończyła się spadkami indeksów. WIG20 i WIG spadły – 0,6%, mWIG40 -1,1%, a sWIG80 -0,7%. Ponownie najwięcej emocji dostarczył inwestorom CD Projekt, który na po otwarciu tracił nawet ponad -20%, po to by ostatecznie zakończyć sesję -7,6% spadkiem. Przyczyną spadków były negatywne opinie graczy dot. „Cyberpunk 2077” w wersji na konsole.

Wśród pozostałych komponentów WIG20 pozytywnie wyróżniały się Tauron (5,2%), Allegro (4,8%), Pekao (2,7%) i Dino (2,3%), a negatywnie JSW (-6,1%) oraz Lotos (-3,2%). Na szerokim rynku uwagę zwracał przede wszystkim spadający przy dużych obrotach Mercator (-19,5%). GPW w Warszawie była wczoraj wyraźnie słabsza od innych europejskich parkietów.

Te artykuły również Cię zainteresują
DAX wzrósł 0,8%, CAC 0,4%, jedynie FTSE zakończył dzień pod kreską (-0,2%). Z kolei w USA S&P po pozytywnym otwarciu ostatecznie spadł -0,4%, a Nasdaq wzrósł 0,5%. Rynki w oczekiwaniu na szczepionkę nie specjalnie zdają się przejmować wprowadzanymi obostrzeniami z powodu COVID-19 (np. w Niemczech, w Nowym Jorku, czy w Londynie). Dzisiaj w kalendarium ma miejsce publikacja danych dot. m.in. produkcji przemysłowej w USA, jednak bardziej istotne wydaje się środowe posiedzenie FED. Dzisiaj rano NIKKEI traci -0,2%, a kontrakty terminowe na S&P są na nieznacznym plusie.

Michał Fidelus, BDMConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here