Naga Markets



Spadek wartości akcjiZ jednej strony akcje JSW taniały w poniedziałek o niemal 12%, z drugiej Play zyskiwał prawie 37% po informacji dotyczącej wezwania na akcje. Ostatecznie napędzany negatywnymi sentymentami zagranicznymi indeks WIG20 tracił w poniedziałek 2,9% i osuwał się poniżej poziomu 1700 pkt., który stanowił ważną strefę wsparcia. Michał Palaczyk ze Squaber.com odpowiada na pytanie co to oznacza dla polskiej giełdy w dłuższej perspektywie, przyglądając się również spadkom za oceanem.

  • Najmocniej przecenianym indeksem poniedziałku był mWIG40. Średnie spółki traciły 2,9%.
  • W ramach osuwającego się niewiele mniej WIG20, oprócz akcji Play, Orange Polska i Cyfrowego Polsatu deprecjację notowały wszystkie pozostałe walory
  • Na Wall Street kontynuowana jest wyprzedaż, a wśród inwestorów pojawił się silny dysonans decyzyjny

GPW i Wall Street silnie traciły w poniedziałek. Dominacja niedźwiedzi

Silna wyprzedaż WIG20 obserwowana od samego rana spowodowała, że indeks ostatecznie zamykał się na poziomach z końcówki maja i poniżej ważnej strefy wsparcia 1700 pkt. Od strony technicznej oznacza to dalszą deprecjację i jeżeli benchmark pokona maksima kwietniowe, wtedy nie można wykluczyć dalszej deprecjacji w kierunku strefy wsparcia z kwietnia i maja poniżej poziomu 1600 pkt.

Notowania Play wystrzeliły o prawie 40%!  Aby jednak zarobić trzeba było mieć akcje już w piątek.  Czy to koniec przygody Play z GPW?  Indeks sWIG80 wzrastał w ostatnich miesiącach najmocniej. Jak zatem wygląda jego sytuacja techniczna w obliczu załamania na WIG20?  Ważny dysonans możemy zaobserwować w Stanach Zjednoczonych, gdzie jedni kupują akcję a drudzy czekają na spadki – komentował Michał Palaczyk zapraszając na podsumowanie poniedziałkowej sesji na GPW.

WIG20 zatrzymał się na maksimach kwietniowych. Ich wybicie może pogłębić jednak deprecjację. Źródło: Tradingview.com

Aktywność GPW w trakcie poniedziałkowej sesji była bardzo wysoka, z perspektywy średnioterminowej i zdaniem Palaczyka rynek na dobre pożegnał się z szeroką konsolidacją nad poziomem 1700 pkt.

Autor poleca również:



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEUR/GBP – ważny tydzień dla funta – analiza dla początkujących
Następny artykułO wykresach ani słowa: USD/CHF, EUR/CAD, AUD/JPY
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here