Naga MarketsWczorajsza sesja, wbrew wykazywanemu pozytywnemu nastawieniu na giełdach zachodnich, przyniosła na krajowym rynku spadek w segmencie największych spółek oraz dla FW20. Dla WIG20 odbyło się to mimo przewagi liczby spółek wzrostowych. Za spadek indeksu odpowiadają głównie dwie spółki mające wspólnie ponad 20% udział w portfelu indeksowym: CDPROJEKT oraz KGHM, obie poddawały się wczoraj silne zniżce.

WIG20: przecena akcji KGHM i CD Projekt

W przypadku KGHM można zakładać, że to mający wczoraj miejsce silny spadek cen srebra, po uprzedniej równie dynamicznej zwyżce, stał za wykonanym zwrotem. Dla CDPROJEKT nie sposób uciec od skojarzeń z nośnym ostatnio tematem „wyciskania krótkich pozycji” i osłabienia popytu na tych spółkach już po dokonaniu tego aktu. Ale też w bieżących komunikatach pojawiło się info o możliwych lukach w zabezpieczeniach gry Cyberpunk 2077, być może to osłabiło wolę kupujących.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dla FW20 na wykresie 60-min notowania ruchem bocznym wyłamują się z wcześniejszego kanału spadkowego. W ostatnich trzech dniach zdecydowanie obniża się zmienność, kurs porusza się w wąskim przedziale 1942 – 1985 pkt, i dopiero wybicie poza ten obszar może zainicjować mocniejszy, wertykalny ruch. Sytuację dobrze obrazują najniższe od ponad roku wartości wskaźnika ADX będącego miernikiem siły trendu. Górne ograniczenie tej wąskiej konsolidacji niemal pokrywa się ze zniesieniem 50% wcześniejszej (styczniowej) fali spadkowej. Na wykresie dziennym skupisko ostatnich świec umacnia ostatni dołek, póki co bez efekty w postaci zwrotu kursu. Wskaźnik MACD jest bliski obsunięcia się poniżej poziomu równowagi.

Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy implikuje lekko wzrostowe/neutralne otwarcie sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty wskaźników PMI w sektorach usług głównych gospodarek oraz raport niezależnej agencji ADP nt. zmiany zatrudnienia w USA.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: indeks sp500 | kursy kryptowalut wykres | bitcoin info | s&p notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here